НОВИНИ На запрошення Філарета від імені УПЦ КП відгукнулися лише чотири архієрея

Напередодні дня пам’яті священномученика Макарія почесний Патріарх ПЦУ Філарет очолив Всенічне чування у Володимирському кафедральному соборі Києва.

Разом з Патріархом Філаретом співслужили: митрополит Білгородський і Обоянський Йоасаф, митрополит Богородський Адріан, архієпископ Кримський і Сімферопольський Климент, єпископ Валуйський Петро.

Про це повідомляється на сторінці Патріарха Філарета у Facebook.

14 травня Православна Церква вшановує пам’ять священномученика Макарія, митрополита Київського, Галицького і всієї Русі, який вважався негласним покровителем УПЦ КП. Мощі священномученика зберігають у Володимирському кафедральному соборі.

Зазвичай щороку на це свято до столиці приїжджають архієреї з усієї України. Але цього разу подія ознаменувалася скандалом, який може призвести до розколу ПЦУ.

Так, 8 травня стало відомо, що почесний Патріарх ПЦУ Філарет розіслав архієпископам запрошення на свято на бланках Української Православної Церкви Київського Патріархату. Однак 15 грудня 2018 року Філарет особисто підписав документ, який підтверджує ліквідацію УПЦ КП.

У коментарі журналістам почесний Патріарх заявив, що Київський Патріархат не ліквідований. Також Філарет допускає розкол ПЦУ.

На нинішній зустрічі Філарет нібито планує обговорити зміну церковного статуту та відновлення Київського Патріархату, що автоматично може призвести до втрати Україною Томосу.

Comments are closed.