НОВИНИ Реформувати Церкву. Тернопільська єпархія ПЦУ підтримала Епіфанія

Тернопільська єпархія ПЦУ підтримала митрополита Епіфанія у розпалі скандалу з прагненням почесного Патріарха Філарета відновити УПЦ КП.

Відповідну заяву було опубліковано на сайті Тернопільської єпархії 12 травня.

Нижче наводимо текст заяви у повному обсязі.

Після Об’єднавчого собору, який об’єднав три гілки українського Православ’я в Єдину Помісну Православну Церкву, розпочався великий шлях побудови нової Православної Церкви України. З волі Божої та завдяки молитвам українського народу здійснилося те, про що наш народ мріяв тисячу років, з часів Ярослава Мудрого, – ми отримали духовну незалежність.

Наданий Церквою-Матір’ю Томос про автокефалію вивів Українську Церкву з канонічної ізоляції та безправності, долучив до сім’ї рівноправних Помісних Церков. Створена завдяки зусиллям Вселенського Патріархату, української влади та українського народу Православна Церква України тепер потребує нашої праці й молитов для її розбудови.

Вся повнота Тернопільської єпархії бачить у законно обраному і визнаному Вселенською Церквою предстоятелеві нашої Церкви митрополиті Епіфанії об’єднуючий фактор для єднання всього Українського Православ’я. Духовенство і вірні Тернопільської єпархії підтримують прагнення Блаженнійшого Епіфанія поступово реформувати Українську Церкву, відродити та оновити парафіяльне життя. Всі ми ділом, словом і молитвою мусимо зробити все, щоб наша Церква була якнайшвидше визнана у Вселенському православ’ї.

Підносимо до Господа молитви за Предстоятеля Помісної Української Церкви Блаженнійшого митрополита Епіфанія і єдність Українського Православ’я.

Раніше єдність ПЦУ на чолі з Епіфанієм підтримали Хмельницька і Черкаська, а також Івано-Франківська та Харківсько-Полтавська єпархії.

Нагадаємо, 8 травня стало відомо, що почесний Патріарх ПЦУ Філарет розіслав архієпископам запрошення на “урочисте молитовне спілкування” в пам’ять про священномученика Макарія на бланках Української Православної Церкви Київського Патріархату.

У коментарі журналістам він заявив, що Київський Патріархат не ліквідований. Також Філарет допускає розкол ПЦУ.

Однак у Мережі було опубліковано документ, який підтверджує ліквідацію УПЦ КП з підписом Філарета.

Керівник Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України Андрій Юраш наголосив, що будь-які розмови про УПЦ КП можливі лише в минулому часі.

Своєю чергою Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній застерігає, що повернення КП загрожує втратою Томосу. А це, зазначають експерти,  стане неабияким подарунком для Росії і РПЦвУ.

На ситуацію відреагували віряни і церковні активісти з групи “10 тез”, які почали збирати підписи під зверненням до єпископату та духовенства ПЦУ із закликом захистити помісну Церкву.

Comments are closed.