'); xhr.send(); });

НОВИНИ Архієреї не підтримують стару модель управління Церквою, розділення не буде – митрополит Луцький

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл в інтерв’ю “Главкому” 15 травня 2019 розповів про ситуацію, яка склалася сьогодні в ПЦУ з огляду на останні заяви владики Філарета та з’ясування стосунків між екс-патріархом та новим Главою ПЦУ.

За словами митрополита Михаїла, не потрібно роздмухувати конфлікт, передає РІСУ.

“Це не конфлікт, давайте не роздмухувати. Це з’ясування стосунків між двома архієреями всередині Церкви, не більше не менше. У нас є одна Церква, єдиною вона і залишається, ніякого розділення не буде. Звичайно, нам потрібен Київський Патріархат. Але в позначенні чергового ступеню автокефальності Церкви. Зараз ми маємо рівень митрополії, подальше наше бажання – стати Патріархатом, так як було раніше, до визнання. Це процеси, які повинні іти у всій Церкві, а не серед окремої групи архієреїв, які цього домагаються. Тобто це (Київський Патріархат) – це завдання на майбутнє для Православної Церкви України. Ми всі повинні бути віддані лише Православній Церкві і Богу. Клятва окремим персонам – це зайве”, – заявив луцький митрополит.

Він також наголосив, що більшість архієреїв ПЦУ виступають проти зміни статуту Церви, як це пропонує почесний Патріарх Філарет.

“Немає ніякого поділу. Згідно зі статуту, повинні по старшинству визначатися у чергу члени Священного синоду. Є 12 членів Синоду. Щопівроку шість членів Священного Cиноду міняються. Загалом каденція – це рік. Тобто, коли я буду членом Синоду, то буду (членом Синоду) один рік. Але півроку буду разом з одними шістьма архієреями, а наступні півроку буду з іншими шістьма архієреями. Архієреї мають мінятися щопівроку. У нас їх не так багато, загалом 60 архієреїв. В межах п’яти років всі зможуть бути членами Синоду”, – додав митрополит Михаїл.

Він пояснив, що бажання почесного Патріарха Філарета полягає у тому, щоби збільшити кількість членів Священного Синоду.

“Але повторю: це лише його особисте бажання і такої підтримки у нього не буде. І в статуті цих змін не буде. Я знаю архієреїв, з якими я спілкуюся, із якими зв’язок підтримую: говоримо про те, що такі зміни підтримані не будуть, вони нам не підходять. Це стара модель управління Церквою. Ми від неї відійшли і вона не прописана в статуті, який ми ухвалили 15 грудня”, – наголосив архієрей.

Comments are closed.