НОВИНИ Грецькі ЗМІ заговорили про автокефалію для РПЦвУ, яку може надати Кирило Гундяєв

Вже давно кулуарами блукають чутки про можливу автокефалію РПЦ в Україні (УПЦ МП), на яку може погодитись керівництво РПЦ, аби насолити Вселенському Патріарху. І зараз про них вже пише грецька преса як про щось потенційно можливе, передає Сerkvarium.

Так, на грецькому сайті Vimaorthodoxias опубліковано статтю, присвячену зібранню чотирьох предстоятелів грецьких церков (міні-синаксу) з українського питання. Зокрема, автор стверджує, що архієпископ Кіпру Хризостом, який оголосив себе посередником у вирішенні українського питанння, має намір в найближчому майбутньому відвідати Патріарха Московського Кирила та обговорити план виходу з глухого кута.

Прийнятним для Предстоятеля РПЦ рішенням може бути зібрання Предстоятелів всіх Православних Церков, на якому буде розглянуто пропозицію Московського Патріарха про дарування автокефалії РПЦвУ на чолі з митрополитом Онуфрієм. Для цього необхідно підготувати сприятливий ґрунт.

Проте, за словами автора статті, Кіпрський Предстоятель визнає, що Патріархам Варфоломію та Кирилу буде вкрай важко про це домовитись, а отже, існує загроза остаточного розколу Вселенського Православ’я.

Навіть якщо теоретично припустити, що Патріарх Кирил погодиться на цей план від відчаю, автокефалію РПЦвУ від РПЦ не визнає Вселенський Патріарх. Фактично складеться та сама ситуація, що й з даруванням РПЦ автокефалії Православній Церкві в Америці (ПЦА) 1970 року. Для Вселенського Патріархату ця Церква є не автокефальною, а самокерованою частиною РПЦ. Проте Фанар не заперечує дійсність в ній рукопокладень та таїнств.

Comments are closed.