НОВИНИ “Не він керує, а ним керують”. Філарет заявив, що на Епіфанія чинять тиск “вищі сили”

Філарет вважає, що на Предстоятеля ПЦУ Епіфанія тиснуть. У цьому причина того, на думку почесного Патріарха, що він залишився осторонь від управління Церквою.

Про це він заявив 15 травня під час прес-конференції, яку транслював ТСН.ua.

“Хочете знати правду? Правда полягає в тому, що не він (Епіфаній, – ред.) керує, а ним керують”, – сказав Філарет. За його словами, Епіфаній прямо йому сказав: “Не все від мене залежить”.

“Якщо ти Предстоятель, то чому від тебе не все залежить? Значить є якісь сили, які вищі тебе, і вони хочуть не те, що ти хочеш”, – вважає Філарет.

Почесний Патріарх назвав це “тиском”. Водночас він зазначив, що й сам стикався з таким протягом своєї церковної діяльності, але “стояв твердо”. “Цією дорогою я йду, і буду йти до смерті”, – додав Філарет.

Раніше Філарет заявив, що згідно з домовленостями предстоятель має нести відповідальність за зовнішнє представництво УПЦ, а Патріарх – відповідати за внутрішнє церковне життя в Україні, але у співпраці з предстоятелем. “Предстоятель нічого не робить всередині Церкви без згоди Патріарха. Патріарх головує на засіданнях священного синоду і на соборах УПЦ заради збереження єдності, її зростання і утвердження”, – додав Філарет.

Нагадаємо, почесний Патріарх Філарет надіслав листи архієреям на бланку ліквідованого Київського Патріархату, що спричинило хвилю занепокоєнь тим, що Томос, про який так довго домовлялись на найвищому державному рівні, може бути відкликаний Вселенським Патріархом Варфоломеєм.

Цю тезу підтвердив і Предстоятель ПЦУ митрополит Київський Епіфаній. “Сьогодні повернення до попередньої структури Київського Патріархату означає повернення назад, в ізоляцію, втрату Томосу й усіх здобутків церковної незалежності”, – наголосив він.

УМінкульті  запевнили, що УПЦ Київського Патріархату ліквідована 15 грудня 2018 року під час Об’єднаного собору за участі представників влади, УПЦ КП, УАПЦ і частини УПЦ МП.

Зазначимо, на нашуміле запрошення Філарета взяти участь у молитовному святкуванні на честь священномученика Макарія відгукнулось лише четверо єпископів з понад 60.

Comments are closed.