НОВИНИ Патріарх Філарет пообіцяв обов’язково скликати Собор для зміни статуту

Почесний Патріарх Філарет розповів, що домовленності з митрополитом Епіфанієм щодо розподілення обовязків у керуванні Церквою були тільки на словах, тож ніде не закріплені письмово.

Водночас він заявив, що обов’язково скликатиме Собор для зміни статуту ПЦУ.

“Що стосується скликання Собру, то скликання Собору обов’язково має бути, тому що потрібно у статут, який зареєстрований державними органами, внести зміни і доповнення. І цим статутом керуватися. Той статут, який був прийнятий на Соборі в Софії 15 грудня, це статут Грецької Церкви. І дія його закінчується отриманням Томосу”, – запевнив Філарет під час прес-конференції 15 травня у Києві, яку транслював ТСН.ua.

За його словами, про це йому сказав Константинопольський екзарх митрополит Еммануїл.

“Буквально він сказав так: “Ви зараз у складі Константинопольського Патріархату, а коли отримаєте Томос, ви є Автокефальна Церква і маєте право будувати свою Церкву, як хочете. А поки ви погодились стати частиною Константинопольского Патріархату, ви повинні слухати нас”. Тому це був Собор не Української Церкви, а Собор Київської митрополії у складі Константинопольського Патріархату, тому головув не Патріарх Київський, а представник Вселенського Патріарха. І на цьому Соборі були представники Константинопольського Патрірахату як рівноправні члени цього Собору. Тому треба на той Собор дивитись як на Собор Константинопольського Патріархату”, – наголосив Філарет.

“А тепер, коли ми отримали Томос про автокефалію і обєднались з Автокефальною Церквою і двома архієреями Московського Патріархату, нам треба це внести до нашого Статуту як продовження існування нашої Церкви. Ми не будуємо нову Церкву. Бо чуємо таке: “Ми починаємо будівництво нової Церкви”. А та [Церква], яка була до Собору? То ми до цієї Церкви не маємо відношення? Ми що, від неї відмовлємось? Ні, не відмовляємось. Це є продовження”, – заявив почеснийПатріарх ПЦУ.

На це журналіст ВВС Україна уточнив, що Константинопольський екзарх Еммануїл в інтерв’ю наголошував, що для отримання статусу Патріархату від Константинополя Православна Церква України має дотримуватися умов Томосу й ухваленого Статуту, і поставив Філарету запитання: чи не вважає він, що його пропозиції і порушення Томосу можуть призвести до того, що ПЦУ не отримає статусу Патріархату?

Філарет відповів:

“Я не бачу цього, бо Вселенський Патріарх 25 років не погоджувався на надання Томосу, а прийшов час – погодився. Я бачу і в майбутньому усі ті доводи, які приводяться, будуть відкинуті, а Патріархат Київський буде. Чому буде? А тому що Церква велика. Це більше 30 млн православних українців, які на території України, а скільки ще поза межами України. Тому не визнати таки Церкву – це удар по всьому Православ’ю. Якщо взяти одну Українську Церкву – об’єднану – то вона більша за всі грецькі Церкви, і не тільки за грецькі. І за Румунську, і за Болгарську, і за Сербську”.

Comments are closed.