ДУМКИ Філарет фактично визнав, що цінично обманув Вселенський Патріархат – релігієзнавець

Відомий релігієзнавець доктор філософських наук Олександр Саган прокоментував Звернення почесного Патріарха Філарета до всієї української православної пастви.

За його словами, із тексту документу виходить, що владика Філарет заради досягнення своїх цілей фактично обдурив Вселенський Патріархат.

Про це експерт написав на своїй сторінці у на Facebook, передає РІСУ.

“Не даремно ще древні вважали “мідні труби” найважчим випробуванням. Митрополит Філарет вкотре їх не може подолати. Головна ідея Заяви – “Церква – це Я”. “Якби Я не погодився б …”. То тоді нащо було формувати Синод, Архієрейський Собор, вписувати у Статут Помісний Собор? У заяві фактично визнано, що заради досягнення своїх цілей екс-Патріарх просто і цинічно обманув Константинополь – всі особисті зобов’язання він чомусь не вважає обов’язковими. Відчувається московська школа, про яку так добре написав Д.Орвелл… А що тоді є слово архієрея, тим більш закріплене підписом?” – запитує Саган.

“Якщо проаналізувати текст через призму канонічного права, то складається враження, що це заява якогось власника комерційної фірми, а не православного архієрея, а тим більше екс-Патріарха. Заява також документально підтверджує (така собі “явка із повинною”), що весь затягнутий підготовчий процес до Об’єднавчого Собору 15.12.18 фактично зводився до віднаходження можливостей задовольнити “хотілки” Філарета. Як усе цинічно і сумно… Моральний рівень Любрмира Гузара виявився недосяжним…”, – зазначив Олександр Саган.

Нагадаємо, 8 травня стало відомо, що почесний Патріарх ПЦУ Філарет розіслав архієпископам запрошення на богослужіння 14 травня в пам’ять святого Макарія на бланках ліквідованої Української Православної Церкви Київського Патріархату.

15 грудня 2018 року Філарет особисто підписав документ, який підтверджує ліквідацію УПЦ КП.

Натомість у коментарі журналістам він заявив, що Київський Патріархат не ліквідований. Також Філарет допускає розкол ПЦУ. Під час зустрічі з архієреями 14 травня Філарет нібито планував обговорити питання зміни уставу Церкви та відродження Київського Патріархату.

Керівник Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України Андрій Юраш наголосив, що будь-які розмови про УПЦ КП можливі лише в минулому часі.

Своєю чергою Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній застеріг, що повернення КП загрожує втратою Томосу. А це, зазначають експерти, стане неабияким подарунком для Росії і РПЦвУ.

На ситуацію відреагували віряни і церковні активісти з групи “10 тез”, які почали збирати підписи під зверненням до єпископату та духовенства ПЦУ із закликом захистити помісну Церкву.

Comments are closed.