НОВИНИ Митрополит Епіфаній: Філарет відмовився виконувати Статут ПЦУ і наполягає на існуванні УПЦ КП

24 травня після засідання Синоду митрополит ПЦУ Епіфаній повідомив, що владика Філарет 15 грудня не підписав керування Статутом, який ухвалили під час Об’єднавчого Собору, передає ТСН.ua.

“Синодом було засвідчено, що у своєму подальшому житті та діяльності Українська помісна Православна Церква буде керуватися Священним преданням, Священним Писанням і ухваленим 15 грудня 2019 року Статутом у стінах Софії Київської. Ми практично всі були одностайні у попередніх рішеннях, але останнє рішення не було підписано тільки Патріархом”, – заявив Епіфаній.

За його словами, під час сьогоднішнього Синоду сторони обговорили ситуацію, яка склалась у Православній Церкві України і заяви, які лунали протягом останніх двох тижнів. Але Філарет продовжив наполягати на тому, що Київський Патріархат ще існує і його не знято з реєстрації. “Хоча всі ми намагались переконати і довести, що юридично і фактично уже немає УПЦ КП, а Київський Патріархат ліг в основу ПЦУ”, – зауважив митрополит.

“Тому певною мірою ми дискутували, розмовляли, переконували, але всі побачили, що Святійший Патріарх Філарет, на жаль, залишився на своєму”, – підсумував він.

Незважаючи на ці розбіжності, на переконання Митрополита Епіфанія, жодного двовладдя у Церкві немає.

“Є Предстоятель, який звершує керування ПЦУ. З Патріархом Філаретом домовилися, що парафії міста Києва та ті парафії, які підпорядковувалися йому як єпархіальному архієрею до 15 грудня, залишатимуться у його складі”, – цитує Митрополита Епіфанія РІСУ.

“Ми поважаємо Святішого Патріарха Філарета. Це було моє особисте рішення і бажання залишити за ним парафії у складі Київської єпархії. Ми робили і будемо робити все для того, щоби Святіший Патріарх Філарет, який доклав дуже багато сил до розбудови ПЦУ почував себе не тільки духовно комфортно, але й матеріально”, – наголосив Предстоятель ПЦУ.

Comments are closed.