НОВИНИ Митрополит Епіфаній розповів, чи понесе владика Філарет покарання за церковний конфлікт

Владика Філарет, який відмовився виконувати Статут ПЦУ і заявив про існування УПЦ КП, не буде нести відповідальність за конфлікт, який розгорнувся в Церкві.

Про це заявив Митрополит Київський і всієї України Епіфаній під час брифінгу після засідання священного Синоду УПЦ 24 травня, передає ТСН.ua.

“Ні, абсолютно. Не було жодної пропозиції про покарання, бо немає канонічних підстав для того, щоб карати когось за щось. Тому всі намагалися переконати, довести, що та позиція, яку було оприлюднено до цього часу, є руйнівною”, – наголосив він.

Як повідомлялось раніше, владика Філарет скликав у Володимирський собор колишніх священнослужителів УПЦ КП для вшанування священномученика Макарія та дружньої бесіди. Запрошення на молитву владика Філарет розіслав на бланку Київського Патріархату усім єпископам, крім Митрополита Епіфанія. Після розголосу у ЗМІ, він також запросив і Предстоятеля ПЦУ Епіфанія, який і не планував брати участь у святкуванні через запланований візит до Маріуполя.

Також владика Філарет розкритикував нинішній Статут ПЦУ і заявив, що Київський Патріархат досі існує. “Дружню бесіду” з ієрархами у Володимирському соборі, на яку 14 травня приїхало лише 4 єпископи колишньої УПЦ КП з понад 40, низка оглядачів називають спробою владики Філарета відродити та очолити УПЦ КП і таким чином розколоти ПЦУ.

Пізніше Філарет виступив із  заявою, в якій підтвердив тезу про існування Київського Патріархату і заявив, що ліквідувати його може тільки Помісний Собор. У заяві Філарет виклав свої умови: Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній несе відповідальність за зовнішнє представництво УПЦ, а Патріарх (тобто він, Філарет) відповідає за внутрішнє церковне життя в Україні. Предстоятель нічого не робить всередині Церкви без згоди Патріарха. Патріарх головує на засіданнях Священного Синоду і на Соборах ПЦУ.

У відповідь на це очільник ПЦУ Митрополит Епіфаній заявив: “ПЦУ ніколи вже не повернеться до старої моделі управління, як того вимагає Філарет”. Тиск і ультиматуми, які ставить перед ним Філарет, Митрополит Епіфаній розцінює, як “приниження Предстоятеля Церкви, бо вони несумісні зі Статутом ПЦУ і Томосом”.

22 травня Філарет мав зустріч із представниками Вселенського Патріархату, на якій він просив передати Варфоломію вдячність за Томос. Проте вже наступного дня, 23 травня, було опубліковане інтерв’ю Філарета із заявою про несамостійність ПЦУ, в якому він, зокрема, назвав три умови Томосу, які не збирається виконувати.

Comments are closed.