ДУМКИ Філарет у критиці Томосу допустив “три дитячі помилки, просто за московськими прописами” – експерт

Почесний Патріарх Філарет, який в останньому інтерв’ю заявив про потрійну несамостійність ПЦУ, допустив “три дитячі помилки, просто за московськими прописами”.

Таку думку у публікації на Facebook висловив релігієзнавець Юрій Чорноморець.

1. Отримання мира від Константинополя є символом єдності із Вселенським Православ’ям, а не залежністю. Варіння мира у Києві – у перспективі, так само як і назва патріархату. Більше того, були часи коли в Київській митрополії варили миро, і тому тут є опора на традицію.

 

2.Українські православні вірні будуть окормлятися у Константинопольському Патріархаті, але в українських єпископів та священників. Домовленості про надання священства від ПЦУ для цих цілей вже досягнуто. За що боротися? За те, щоб назвали сектантами через власну впертість.

 

3.Судити вчинки архієреїв прекрасно зможе і сама ПЦУ, навіть без апеляцій до Вселенського православ’я. Маю надію вже завтра (йдеться про Собор ПЦУ, призначений на 24 травня, – ред.).

 

Відриватися від московського погляду на реалії – не просто можливо, а й життєво необхідно.

Нагадаємо, що інтерв’ю Філарета із заявою про несамостійність ПЦУ було опубліковане 23 травня – наступного дня після зустрічі почесного Патріарха з представниками Вселенського Патріархату, на якій він просив передати Варфоломію вдячність за Томос.

Comments are closed.