НОВИНИ, ТОП Будь-які документи і розпорядження від імені УПЦ КП є недійсними – указ Предстоятеля ПЦУ

Предстоятель ПЦУ Митрополит Київський Епіфаній прийняв до себе у безпосереднє підпорядкування релігійну громаду Покрова Пресвятої Богородиці в Солом’янському районі міста Києва, яка раніше на чолі зі священиком Олександром вирішила вийти з-під управління митрополита Філарета, колишнього Патріарха ліквідованої УПЦ КП.

Про це йдеться в указі Митрополита Київського Епіфанія від 29 травня, опублікованого на офіційному сайті ПЦУ.

У документі наголошується, що це рішення тимчасове – так триватиме, поки Київська єпархія, яка після утворення Помісної Церкви залишилась у підпорядкуванні Філарета, не буде юридично зареєстрована у ПЦУ.

Також в указі наголошується, що будь-які документи і розпорядження від імені УПЦ КП є недійсними і не підлягають виконанню.

Нижче наводимо повний текст указу Предстоятеля ПЦУ Епіфанія.

УКАЗ

І. Помісний Собор УПЦ Київського Патріархату 15 грудня 2018 р. під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета постановив:
« 1. Припинити діяльність релігійного обʼєднання Української Православної Церкви Київського Патріархату шляхом обʼєднання та приєднання до утворюваної Православної Церкви України.
2. Припинити чинність Статуту про управління УПЦ КП.
3. Припинити діяльність всіх статутних органів релігійного об’єднання УПЦ КП.
4. «Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату», яка у відповідності до її статуту (п. 1) є релігійним адміністративним центром та центральним виконавчо-розпорядчим органом УПЦ КП, припиняє свою діяльність, як юридична особа після створення та реєстрації Релігійної організації «Митрополія УПЦ».
5. Всім єпархіальним архієреям УПЦ КП, а також керівникам релігійних організацій, які перебували у її складі взяти до уваги викладені вище пункти та після утворення єдиної помісної автокефальної Православної Церкви України увійти до її складу шляхом внесення відповідних змін у статути релігійних організацій не припиняючи їх статусу юридичної особи»;

ІІ. 15 грудня 2018 р. Об’єднавчий Собор у Святій Софії Київській одноголосно утворив Православну Церкву України та обрав її Предстоятеля, Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, який є згідно канонів єпархіальним архієреєм м. Києва. 30 січня 2019 р. Київська Митрополія УПЦ (ПЦУ) зареєстрована як керівний центр релігійного об’єднання Православної Церкви України. 3 лютого 2019 р. відбулася інтронізація Предстоятеля.

ІІІ. Священний Синод УПЦ (ПЦУ) на своєму засіданні 5 лютого 2019 р. вирішив:
« 4. Святійший Патріарх Філарет продовжує керівництво Київською єпархією у складі парафій та монастирів м. Києва (за виключенням Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва), які до 15 грудня 2018 р. перебували у його підпорядкуванні як Патріарха Київського і всієї Руси-України». Проте протягом 4 місяців вказана єпархія у складі УПЦ (ПЦУ) юридично не зареєстрована і документи на її реєстрацію керуючим єпархією не підготовлені та не подані.

ІV. Враховуючи вище зазначене та у зв’язку з оприлюдненням від імені керівництва релігійного об’єднання УПЦ КП, яке припинило свою діяльність, не чинних документів, які вносять смуту в середовище кліру м. Києва, для уникнення подальших порушень канонів та Статуту Церкви, на прохання релігійної громади Покрова Пресвятої Богородиці в Солом’янському районі м. Києва та її кліру – визначаю:
– тимчасово, до повного виконання рішень Священного Синоду від 5 лютого 2019 р. та від 24 травня 2019 р. щодо реєстрації в м. Києві єпархії у складі УПЦ (ПЦУ), прийняти релігійну громаду Покрова Пресвятої Богородиці в Солом’янському районі м. Києва в безпосереднє підпорядкування Митрополита Київського і всієї України;
– будь-які документи і розпорядження від імені релігійного об’єднання УПЦ КП, яке припинило свою діяльність, видані після 30 січня 2019 р., є не дійсними, і не підлягають виконанню в Українській Православній Церкві (Православній Церкві України).

ЕПІФАНІЙ,

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ

ПРЕДСТОЯТЕЛЬ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ

Нагадаємо, 28 травня на сайті Філарета було опубліковано указ від імені УПЦ КП про “заборону у служінні” священика Олександра Трофимлюка, який є ректором Київської православної богословської академії. З поінформованих джерел Релігійній правді стало відомо, що протоієрей звернувся до Предстоятеля ПЦУ Епіфанія з проханням вийти з єпархії митрополита Філарета та перейти під керівництво Митрополита Київського Епіфанія.

Вранці 29 травня єпископ Шепетівський Адріан (Кулик)  повідомив про спробу Філарета захопити храм на Солом’янці, в якому служить о.Олександр. Проте громада одноголосно (380 голосів) підтримала свого настоятеля.

Окрім агресії проти о.Олександра, Філарет також навідався до Феодосійського монастиря з метою влаштування “присяги на вірність”. За даними єископа Адріана (Кулика), владика наказав наміснику Феодосійського монастиря вигнати з монастиря архієпископа Євстратія і його священика о.Сергія з родиною. Дружина о.Сергія вагітна на останьому місяці, чекає на другу дитину.

Comments are closed.