НОВИНИ У Крутах зі скандалом було зірвано збори щодо переходу громади в ПЦУ

У селі Крути Ніжинського району Чернігівської області понад півсотні молодиків під керівництвом священиків Московського Патріархату зірвали парафіяльні збори.

Про це повідомляє Україна молода з посиланням на Facebook користувача Леонтія Носенка, передає Укрінформ.

“Понад 50 привізних бандюганів, якими керували близько 20 священиків Московського Патріархату, сьогодні вдруге брутально зірвали парафіяльні збори у знаменитому селі Крути Ніжинського району Чернігівщини”, – йдеться у повідомленні.

Не довго мирно їв шаурму гарант і його міністр внутрішніх справ. Понад 50 привозних бандюганів, якими керували близько…

Опубліковано Леонтієм Носенком Субота, 1 червня 2019 р.

Зазначається, що мета зборів, на які з’явилися понад 200 крутян, – об’єднання з Православною Церквою України та вихід з підпорядкування РПЦ в Україні (УПЦ МП).

“Очевидці повідомляють, що завезена з Києва братва вже зранку захопила приміщення, де мали проводитися збори. А ніжинська поліція цьому фактично потурала. Далі москвомовні “спортікі” заблокували вхід, а тих крутян, які намагалися потрапити у свою ж будівлю, просто скидали зі сходів на землю”, – наголосив Носенко.

“Безкарне знущання з крутян відбувалося під улюлюкання завезених бабушек-клікуш. Їх під’юджували мобілізовані московські попи, яких у Крути цього дня наперли з усіх усюд: Ніжина, Борзни, Прилуки й навіть Бахмача (зокрема, у банді тітушок засікли й “благочинного” РПЦ в Бахмацькому районі)”, – додав автор публікації.

За його словами, ситуація в Крутах залишається напруженою.

Своєю чергою в РПЦвУ заявили, що інформація про “титушок” не відповідає дійсності. Натомість у завезенні немісцевих молодиків РПЦ звинувачує прихильників ПЦУ.

“Усім учасникам події в Крутах 1 червня було очевидно, що під термін “титушки” підпадають не мешканки села здебільшого похилого віку, а горезвісні гастролери Брюховецький, Прощенко та привезені ними молодики, які жодного відношення до села Крути не мають. Окрім того, замовники акції обмовились, що з Чернігова на підтримку провокації ще мали прибути кілька десятків молодиків (“титушок” ‑ ред.) на чолі з представником “Київського патріархату” Є. Ордою”, – йдеться у публікації на сайті Ніжинської єпархії РПЦвУ.

Крім того, на сайті єпархії опублікувано відео, на якому можна побачити нарізку сцен зі штовханиною, гучними вигуками бабусь та частиною промови священика РПЦвУ, в якій він звинувачує мешканців села, що прагнуть перейти до ПЦУ, у тому, що вони “надивились телевізора” і тепер страждають на “духовну хворобу”.

Comments are closed.