НОВИНИ, ФОТО/ВІДЕО ПЦУ оприлюднила відео, на якому владика Філарет підписує ліквідацію УПЦ КП

Помісна Православна Церква України опублікувала фрагмент відеозапису Собору від 15 грудня 2018 року, на якому зафіксована ліквідація Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Відповідне відео опубліковане на Youtube-каналі ПЦУ, передає Українська правда.

“Аудіо та відео, які спростовують твердження, що “такого Собору не було”, – йдеться у коментарі під записом.

Як видно, на помісному Соборі була озвучена пропозиція проголосувати за припинення діяльності  УПЦ КП шляхом об’єднання та приєднання до нової Православної Церкви України. Особисто Філарет на це сказав: “Ну, давайте”.

Усі учасники заходу підняли руки на знак згоди, окрім одного священнослужителя. Він заявив, що проти ліквідації Церкви, бо не вірить Петру Порошенку.

Після цього Філарет власноруч поставив підпис під проголосованим документом.

Нагадаємо, 28 травня на сайті Філарета було опубліковано указ від імені УПЦ КП про “заборону у служінні” священика Олександра Трофимлюка, який є ректором Київської православної богословської академії. З поінформованих джерел Релігійній правді стало відомо, що протоієрей звернувся до Предстоятеля ПЦУ Епіфанія з проханням вийти з єпархії митрополита Філарета та перейти під керівництво Митрополита Київського Епіфанія.

Вранці 29 травня єпископ Шепетівський Адріан (Кулик)  повідомив про спробу Філарета захопити храм на Солом’янці, в якому служить о.Олександр. Проте громада одноголосно (380 голосів) підтримала свого настоятеля.

Окрім агресії проти о.Олександра, Філарет також навідався до Феодосійського монастиря з метою влаштування “присяги на вірність”. За даними єископа Адріана (Кулика), владика наказав наміснику Феодосійського монастиря вигнати з монастиря архієпископа Євстратія і його священика о.Сергія з родиною. Дружина о.Сергія вагітна на останьому місяці, чекає на другу дитину.

Пізніше того ж дня Предстоятель ПЦУ видав указ, яким заборонив використовувати бланки неіснуючого Київського Патріархату та тимчасово взяв під свою опіку релігійну громаду Покрова Пресвятої Богородиці в Солом’янському районі м. Києва на чолі з протоієреєм Олександром Трофимлюком.

Натомість на сайті Філарета було опубліковано його листа Предстоятелю ПЦУ, в якому він звинувачує Епіфанія у порушенні канонів.

3 червня владика Філарет влаштував у себе зібрання київських священиків. Були ухвалені певні рішення, які  владика просив учасників зустрічі не розголошувати. За даними ЗМІ, йдеться, зокрема, про скликання собору в обхід митрополита Епіфанія для скасування попередніх рішень Синоду Православної Церкви України.

Comments are closed.