СВІТ Папа Римський затвердив зміни до молитви “Отче Наш”

Папа Римський Франциск затвердив зміни в тексті молитви “Отче наш”. Вони  торкнулися тої частини, де йдеться про відповідальність вірян за гріх.

У новому варіанті рядок “Не введи нас у спокусу” буде змінений на “Не дай нам піддатися спокусі”, повідомляє Християнський Мегапортал invictory.com з посиланням на “Нову газету” й італійське католицьке видання Avvenir.

На думку глави Католицької церкви, старий текст молитви був неточним, тому що з нього випливало, що людину до гріха підводить Бог.

Вперше Папа Франциск заявив про те, що фразу необхідно замінити, 2017 року, порахувавши, що поточний варіант молитви не відповідає християнським віровченням. До цього таку ж позицію висловлювала Конференція єпископів Франції 2013 року.

Єпископи і експерти працювали над текстом понад 16 років. Вони прийшли до висновку, що оригінальний варіант тексту був спотворений перекладами з арамейської грецькою та іншими європейськими мовами.

У Російській православній церкві (РПЦ) заявили, що не будуть редагувати “Отче наш” слідом за Католицькою церквою. РПЦ не вважає, що це має сенс, хоча і не бачить в зміні нічого поганого.

Comments are closed.