НОВИНИ На Івано-Франківщині громади не можуть поділити Домініканський костел

У вівторок, 11 червня, близько 12 години в Богородчанах біля старовинного костелу зібралися прихильники ПЦУ та мешканці, які вважають, що приміщення має належати римо-католицькій громаді.

Про це в мережі повідомила місцева активістка Ольга Корній Чоп’як, пише Бліц-інфо.

Як відомо, конфлікт за приміщення Домініканського костелу триває вже кілька місяців. Довгий час костел займала релігійна громада РПЦвУ (УПЦ МП). 3 лютого 2019 року православна громада Богородчан більшістю голосів проголосувала за перехід до ПЦУ, але приміщення костелу так і не отримала, оскільки 10 лютого жителі Богородчан на зборах проголосували за те, щоб пам’ятка архітектури XVII ст. перейшла у власність територіальної громади.

“Було таке побажання, щоби його не передавали жодній релігійній громаді. А зробити його таким місцем, де можна було би проводити фестивалі, концерти духовної музики, спільні екуменічні молебні, як-от на День міста”, – прокоментував рішення зборів селищний голова Богородчан Ростислав Заремба.

Втім, нещодавно РДА вирішила передати костел у власність православній громаді ПЦУ на чолі з о. Феогностом.

Частина місцевих мешканців виступила проти цього рішення, адже вважають, що приміщення храму потрібно або віддати римо-католицькій громаді, або залишити у власності Богородчан і на громадських слуханнях вирішити, шо робити далі.

Тим не менш 11 червня парафіяни ПЦУ разом зі священниками зайшли до храму. Своєю чергою рмісцеві активісти викликали поліцію. У випадку бездіяльності правоохоронців пообіцяли звертатися безпосередньо до глави Нацполіції Сергія Князева та міністра МВС Арсена Авакова.

Нагадаємо, у квітні 2017 року районна рада проголосувала за відмову від договору безоплатного користування культовою спорудою. Втім, релігійна громада РПЦвУ (УПЦ МП) не хотіла звільняти приміщення. Тільки 3 лютого цього року у Богородчанах релігійна громада святих апостолів Петра і Павла перейшла до Православної церкви України.

Comments are closed.