НОВИНИ Митрополит Епіфаній: Не може бути й мови про підпорядкування ПЦУ будь-якому закордонному центру

Автокефалія, надана помісній Українській Православній Церкві Патріаршим і Синодальним Томосом Вселенського Престолу є цілком повноцінною і не відрізняється від тієї незалежності, яку мають інші Церкви з Диптиху.

Про це заявив Предстоятель ПЦУ Епіфаній 13 червня на зустрічі з провідниками національно-патріотичних сил: головою партії “Свобода” Олегом Тягнибоком, віце-спікером Верховної Ради України VII скликання Русланом Кошулинським, головою партії “Національний корпус” Андрієм Білецьким та головою Чернігівської обласної організації ВО “Свобода” Денисом Поповим.

Як повідомляє прес-служба Київської митрополії ПЦУ, митрополит Епіфаній навів приклад Єрусалимської Церкви, яка також отримує святе миро від Константинопольського Патріархату, як і низка інших Церков, зокрема, Елладська, Кіпрська, Польська, Албанська, Чеських земель та Словаччини.

“А отже, зауважив Блаженнійший Владика, не може бути ніякої мови про адміністративне підпорядкування нашої Церкви будь-якому закордонному центру”, – наголосив Предстоятель ПЦУ.

Зі свого боку поважні гості засвідчили цілковиту підтримку Українській  Церкві та висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю на благо України.

Під час спілкування йшлося також про капеланське служіння і  відповідне законодавче оформлення військових священників, які опікуються українським військом.

Comments are closed.