ДУМКИ “Соромно…” Експерт прокоментував заяви Філарета, де він порівнює Патріарха Варфоломія з Путіним

Релігієзнавець Юрій Чорноморець прокоментував скандальні заяви владики Філарета, які він зробив у нещодавньому інтерв’ю UA: Українське радіо.

“У радіо інтерв’ю п.Філарет заявив, що не визнає себе в ПЦУ із Предстоятелем м.Епіфанієм, і що він є Предстотелем власної церкви – УПЦ КП, до якої ПЦУ не має відношення. Думаю цієї заяви достатньо – людина сама себе засуджує”, – написав Чорноморець на своїй сторінці у Facebook.

“Заява про те, що автокефальна митрополія може бути частиною Константинопольського патріахату, а лише автокефальний патріархат є автокефальним – це вершина маразму”, – зазначив експерт в іншому дописі.

– У багатьох своїх публічних виступах Ви звинувачуєте Митрополита Епіфанія у порушенні церковних канонів у роботі. Ви свого часу наполягали на його обранні і щоб не було інших кандидатур від інших церков. Він був Вашою правою рукою довгий час. Що змінилось?- Не я змінився. Змінився Епіфаній. Він обіцяв, що буде Предстоятелем і буде представляти Українську церкву ззовні, а я буду керувати всередині. Але разом з ним.- Це Ви говорите про домовленості, які начебто були перед отриманням Томосу? Але ж вони не були юридично закріплені?- Не були закріплені.- Виходить, що ми греків пошили в дурні…- Я вірив людині. А виходить, що людині не треба вірити. А ми християни повинні вірити один одному. А коли ми порушуємо свої обіцянки, то ми перестаємо бути справжніми християнами.- Ви вважаєте, що він (Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній) вас зрадив?- Зрадив, зрадив… (засмучується)- Коли Ви востаннє спілкувались з Митрополитом Епіфанієм тет-а-тет, а не телефоном?- На Синоді останні раз. Він зі мною не спілкується, не телефонує… Всього кілька разів зустрічався і то говорили не про справи, а про погоду… А повинні обговорювати діла церковні! А він зі мною не хоче… Почав проти мене війну. Забирає у мене іподияконів, навіть сторожів Патріархії (студенти охороняють), то заборонив і студентам, щоб охороняли, і щоб студенти не були іподияконами у Патріарха…- А задля чого він це робить?- Показати, що він є Предстоятель. А Патріарх Філарет – це вже постать минула… І тому він хоче показати свою владу, що він є голова Української церкви. А Патріарх ніт… Чому на першому Синоді поставили питання про те, щоб мене на спокій відправити? Було? Було…- Ваше Святосте, але ж ви розумієте, що прийде час і потрібно, мабуть, це зробити буде?- Що?! – Піти. Якось піти з великої церковної політики. Як свого часу зробив кардинал Любомир Гузар, глава УГКЦ, віддав молодому Святославу (Шевчуку) владу в церкві.- Це не значить, що Філарет так піде. Гузар був сліпим. І тому не міг ні служить, ні керувать. І тому пішов на спокій. А мені Бог дає силу, здоров’я, розум. Для чого він дає?! Для того, щоб я продовжував відстоювати незалежність Української церкви. І тому піду я, звичайно піду. Коли Бог покличе. Помру. Отоді піду. А поки живий – я буду боротись. А коли мене покличе Бог, то замість мене прийде інший. Але прийде такий, який буде захищати незалежність Української церкви!- Ви бачите зараз таку людину біля себе?- Поки що немає, але буде. Бог знайде!..Текстова версія 👉http://www.nrcu.gov.ua/news.html?newsID=88068

Опубліковано Svetlana Mialyk Середа, 12 червня 2019 р.

“Роздуми п.Ф. про те, що канонічна ПЦУ могла б стати не через надання Томосу, а через визнання іншими помісними церквами – це взагалі якась анархічна промосковська теорія, якийсь сон Віри Павлівни”, – додав Чорноморець і порадив владиці почитати канони.

Владика Філарет, бідкається релігієзнавець, навіть порівняв Вселенського Патірарха Варфоломія з президентом країни-агресора Володимиром Путіним.

“Сказав, що примирення з Епіфанієм та ПЦУ буде тоді, коли Епіфаній та ПЦУ взбунтуються проти Константинополя і будуть боротися з ним, як наша армія на Сході бореться проти Путіна. Господи! За що нам оце все слухати? Соромно за такий ідіотизм із вуст 90-річного архієрея. Пенсія не зря дається”, – написав Чорноморець.

До речі, заяву владики про небежання йти на пенсію експерт прокоментував так: “Все таки радий, що блаженної пам’яті патріарх Любомир задав високу планку, а саме – планку святості. Простої, щирої, яка не заважала зашилатися людиною з своїми достоїнствами та недоліками. І найбільший дефіцит у випадку із вл. Філаретом – це дефіцит святості сьогодні, це озлобленість проти благодаті, проти успіху власного діла”.

Повну версію інтерв’ю можна прослухати за посиланням.

Comments are closed.