СВІТ У Ватикані вперше висловились про зміну статі: ЛГБТ-спільнота обурена

У Ватикані відмовилися визнавати права трансгендерів і заявили, що люди не мають права обирати або змінювати свою стать.

Відповідну доповідь під назвою “Він створив їх чоловіком на жінкою” оприлюднила Конгрегація католицької освіти у місяць ЛГБТ-прайду як навчальний посібник для тих, хто працює з дітьми, передає BBC Russian.

У цьому документі критикується сучасне уявлення про гендер як про щось більше, ніж стать.

У Ватикані зазначають, що вони хочуть вирішити “освітню кризу” в сфері викладання сексуальності і закликають шукати шляхи діалогу в обговоренні гендерного питання, водночас дають інструкції з деяких питань, в тому числі на адресу трансгендерів.

В цілому автори критикують сучасну концепцію гендеру як більш складного поняття, ніж простий розподіл на дві статі.

У доповіді стверджується, що сучасні гендерні теорії відходять від природи і замість цього рухаються в бік абсолютного вибору на основі почуттів людини.

Також в посібнику сказано, що змінна сексуальна ідентичність часто грунтується лише на “сумнівному розумінні свободи на основі почуттів і бажань”.

“Шкідливий інструмент”

Як зазначають автори, гендерна приналежність повинна визначатися не людиною, а Богом: “Священне писання показує мудрість рішень Творця, який дав людині його тіло, його чоловічу і жіночу сутність”.

Освітні інститути повинні в єдиній манері навчати “істинній природі людини” на основі чіткої і переконливої антропології, йдеться в документі.

При цьому в посібнику зазначається, що діти і молоді люди повинні поважати всіх людей, і ніхто не повинен страждати від глузувань і дискримінації.

Американська організація ЛГБТ-католиків New Ways Ministry назвала документ шкідливим інструментом, який буде використовуватися на шкоду не тільки трансгендерам, але також лесбіянкам, геям і бісексуалам.

Глава організації Френсіс Де Бернардо відкинув твердження про те, що люди самі вибирають свою стать.

У своїй заяві він зазначив, що документ заплутає тих, хто страждає від проблем з гендерною ідентичністю та сексуальною орієнтацією.

За його словами, Ватикан в цьому питанні повертається до середньовіччя.

Comments are closed.