СВІТ У Соборі Паризької Богоматері відбудеться перша меса після пожежі

Перша меса після пожежі в Соборі Паризької Богоматері відбудеться 15-16 червня.

Про це заявив настоятель Нотр-Дама Патрік Шові в інтерв’ю тижневику Famille chretienne, повідомляє Християнський Мегапортал invictory.com з посиланням на РИА Новости.

“Дата, яка була обрана – символічна. Це буде свято освячення собору, це означає, освячення вівтаря. Це дуже важливо зуміти добре дати зрозуміти світу, що роль собору – показувати славу Бога. Відсвяткувати причастя в цей день, навіть зовсім маленькою групою, це буде знаком цієї слави і цієї милості”, – заявив Шові.

Найбільша в історії пожежа в Соборі Паризької Богоматері сталася ввечері 15 квітня. Обрушився шпиль собору, полум’ям була охоплена несуча конструкція. Як повідомили пожежники, структура Нотр-Дама і головні твори мистецтва, так само як і реліквії, що зберігалися в соборі, вціліли. Займання може бути пов’язано з реставраційними роботами.

Розслідування інциденту ведеться в зв’язку з ненавмисним заподіянням шкоди при загорянні. За словами прокурора, пріоритетною є версія про випадковий характер пожежі.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив про намір відновити Нотр-Дам за п’ять років. Свою допомогу в реставрації собору і зборі коштів на це запропонували міжнародні організації і великі компанії.

Собор Паризької Богоматері (Нотр-Дам де Парі) – католицький храм на острові Сіте, побудований в готичному стилі. Зводився з ініціативи паризького єпископа Моріса де Сюллі в період 1163-1345 років. Вівтарна частина освячена в 1182 році; західний фасад і вежі закінчені в другій чверті XIII століття.

Храм був побудований на місці першої християнської церкви Парижа – базиліки Святого Стефана, побудованої, в свою чергу, на фундаменті галло-римського храму Юпітера.

Собор пережив Велику Французьку Революцію і світові війни.

Comments are closed.