НОВИНИ, ТОП Владика Філарет з російськими єпископами “відновив” УПЦ КП

У Києві на зборах колишньої УПЦ Київського Патріархату, які відбулися з ініціативи владики Філарета, відкинули Томос про помісну Українську церкву.

Про це повідомило видання “Вести” в своєму телеграм-каналі, передає Обозреватель. За їхніми даними, Філарет також звернувся за підтримкою до президента України Володимира Зеленського.

В “постанові собору” вказано, що він не затверджує, а відміняє постанову архієрейського собору від 15 грудня 2018 року.

“…бо це був не Помісний собор, а зібрання підписів архієреїв, одного священника та двох мирян про умовну ліквідацію УПЦ КП на вимогу Вселенського Константинопольского Патріарха Варфоломія”, – сказано в документі.

Зазначається, що без умовної ліквідації УПЦ КП нібито не могло бути Об’єднавчого Собору Українських Церков 15 грудня 2018 року і надання Томосу про автокефалію.

До того ж, як вказано в документі, Філарет далі вважає себе Патріархом Київським і претендує на все майно і всі гроші УПЦ КП, які тепер перейшли ПЦУ.

“Помісний собор заявляє і постановляє, що Українська Православна Церква Київського Патріархату зареєстрована державним органом та продовжує своє існування і діяльність на благо українського народу і Української держави”, – зазначається в постанові.

Також наголошується, що главою УПЦ КП залишається Філарет. У заяві також зазначено, що Томос про автокефалію нібито ставить Українську Церкву в залежність від Константинопольського Патріархату.

Під час свого виступу на “Помісному соборі” Філарет неодноразовонаголошував, що йому категорично не подобається Томос.

“Порошенко потрібен був будь-який Томос, тому що йому потрібна була підтримка на виборах”, – заявив він.

Варто зазначити, що у новій Православній церкві України Філарет став “почесним патріархом” без прав і без влади. Владика зазначив, що вдячний Варфоломію за Томос, але його умови не влаштовують УПЦ КП.

Нагадаємо, владика Філарет оголосив про рішення скликати на 20 червня “помісний Собор Київського Патріархату”, хоча статут Православної Церкви України такого права йому не дає.

Філарет запросив столичне духовенство, а тих, хто не прийде, лякав позбавленням парафії.

Раніше у ПЦУ заявили, що у разі проведення цього зібрання усі його учасники отримають відповідне канонічне та юридичне покарання.

Зазначимо, що одночасно із зібранням Філарета у Києві відбувся Всеукраїнський церковно-громадський форум Єдності Українського Православ’я, який благословив митрополит Епіфаній.

Comments are closed.