НОВИНИ, ФОТО/ВІДЕО У Києві триває зібрання владики Філарета: хто прийшов

У Володимирівському соборі в столиці  з ініціативи владики Філарета триває зібрання частини ієрархів, священників та мирян колишньої УПЦ Київського Патріархату, яке його учасники називають “помісним собором”.

Про це повідомляє “BBC Україна”.

За інформацією видання, на зібрання “УПЦ КП” прибули всього кілька єпископів з понад 40, які до неї раніше належали. До Володимирського собору з Росії приїхали митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф та його вікарний єпископ Петро (Москальов).

Відповідно до списку учасників собору, на нього має приїхати і єпископ Фалештський і Східно-Молдовський Філарет (Теодор Панку).

Раніше список оприлюднило видання Сerkvarium.

Сам захід закритий для преси, але перед початком зібрання у Володимирському храмі було не більше десятка священників.

У РФ та Молдові існують декілька православних парафій, які належали до УПЦ КП, ними керують саме ці ієрархи.

Також на зібрання запрошені настоятелі деяких монастирів: Свято-Феодосіївського архімандрит Макарій (Папіш), Свято-Миколаївського (у Богуславі) архімандрит Арсеній (Пожарний).

За даними BBC, архімандрит Макарій відмовився йти на це зібрання.

У Володимирський собор запросили також насельника Свято-Феодосіївського монастиря архімандрит Андрій (Маруцак) протоієреї: Леонтій Никитенко, Роман Загурський (США), Володимир Чайка (Німеччина) та диякон Василій Дідух.

Водночас джерела BBC у ПЦУ припускають, що частина вказаних у списках гостей настоятелів можуть не з’явитись.

Зазначимо, що одночасно із зібранням Філарета у Києві проходить Всеукраїнський церковно-громадський форум Єдності Українського Православ’я, який благословив митрополит Епіфаній.

Нагадаємо, владика Філарет оголосив про рішення скликати на 20 червня “помісний Собор Київського Патріархату”, хоча статут Православної Церкви України такого права йому не дає.

Філарет запросив столичне духовенство, а тих, хто не прийде, лякав позбавленням парафії.

Раніше у ПЦУ заявили, що у разі проведення цього зібрання усі його учасники отримають відповідне канонічне та юридичне покарання.

Comments are closed.