НОВИНИ Владика Філарет намагається захопити Феодосіївський монастир

Владика Філарет видав розпорядження про звільнення намісника Свято-Феодосіївського монастиря у Києві архимандрита Макарія (Папіша) і призначення на його місце архимандрита Андрія (Маруцака), який був у монастирі насельником, передає BBC News Україна.

Намісник монастиря Макарій напередодні відмовився брати участь у так званому “соборі Київського патріархату”. Натомість отець Андрій брав участь у цьому заході і Філарет пообіцяв висвятити його у єпископи.

Філарет

У п’ятницю, 21 червня, група людей на чолі з отцем Андрієм прибула в цей монастир поруч з Києво-Печерською лаврою і привезла два документи. Перший – наказ Філарета як “Київського патріарха” про звільнення намісника Макарія і призначення на його місце архимандрита Андрія.

Філарет наразі є керівником Київської єпархії ПЦУ і в цій якості йому підпорядковувався монастир.

Сам отець Андрій заявив журналістам, що “Київський патріархат продовжує існувати”, тому і монастир продовжує перебувати у його підпорядкуванні. “Ситуація така, що фактично монастир архімандрит Макарій з братією захопив через те, що вони хочуть належати ПЦУ”, – сказав він.

Отець Андрій, прихильник Філарета

Отець Андрій каже, що монастир намагаються захопити прихильники ПЦУ, тому він викликав поліцію

Через це, за його словами, на місце викликали поліцію, аби “зафіксувати факт рейдерства”.

“Нехай цей спір вирішують юристи у суді”, – резюмував отець Андрій.

Намісник Макарій зі свого боку сказав журналістам: “Ми не йдемо у відкол і залишаємось в ПЦУ. Епіфаній затвердив мене вже намісником монастиря”.

Отець Макарій

Епіфаній прийняв монастир під свою опіку разом з його намісником архімандритом Макарієм

Разом з отцем Андрієм прибула бухгалтер монастиря, племінниця Філарета Олена Денисенко.

Разом з отцем Андрієм прибула бухгалтер монастиря, племінниця Філарета Олена Денисенко (на фотографії праворучи від Макарія)

Як повідомляє кореспондент ВВС News Україна з місця події, в самому соборі присутні десятки людей – представники обох сторін. Також на місці є кілька нарядів поліції, на вулиці чергує автобус з правоохоронцями.

Зазначимо, раніше Свято-Феодосіївський монастир належав УПЦ Київського патріархату, але після створення ПЦУ перейшов до неї.

20 червня ченці разом з намісником через дії Філарета ухвалили рішення та звернулися до митрополита Епіфанія про перехід монастиря у його підпорядкування. За це рішення проголосували усі, окрім архімандрита Андрія.

Митрополит Епіфаній прийняв монастир і видав указ про це.

Зараз на місці працюють юристи обох сторін та поліція. Макарій відмовляється передати керівництво. У свою чергу призначений Філаретом Андрій збирає свої речі і, можливо, покине будівлю монастиря й надалі вирішуватиме протиріччя в суді.

Монастир

В приміщенні монастиря є десятки людей, які представляють обидві сторони конфлікту

Нагадаємо, 20 червня у Києві у Володимирському соборі з ініціативи владики Філарета пройшло зібрання частини ієрархів, священників та мирян колишньої невизнаної УПЦ Київського патріархату.

На зібрання прийшли всього два єпископи з Росії та Філарет.

Учасники назвали його “помісним собором” і постановили “відновити” діяльність патріархату.

Також зібрання вирішило, що “відновленому” патріархату має належати усе майно колишьного УПЦ КП.

Православна церква України не визнає це зібрання та планує ухвалити рішення у відповідь на найближчому синоді 24 червня. Тоді ж можуть покарати Філарета за такі дії.

Comments are closed.