НОВИНИ ПЦУ заборонила у служінні двох кліриків за участь у зібранні Філарета

Православна Церква України заборонила у служінні архімандрита Андрія (Маруцака) та ієромонаха Іллю (Ігоря Зеленського) з можливістю покаяння.

Так,  архімандрит Андрій (Маруцак) отримав покарання не тільки за участь  у заходах, спрямованих на розділення Церкви, а саме – у зібранні владики Філарета, а й за спробу захопити Феодосійський монастир.

“…насельника Свято-Феодосійського ставропігійного чоловічого монастиря архімандрита Андрія (Маруцака) заборонити у служінні строком на три місяці, починаючи від 22 червня 2019 року, закликавши його до повного і правдивого покаяння”, – йдеться в указі митрополита Епіфанія.

Своєю чергою єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан вжив відповідних заходів щодо іншого прихильника розділення Церкви.

“…ієромонаха Іллю (Ігоря Фгоровича Зеленського) звільнити з посади настоятеля парафії Святого Архістратига Михаїла, м.Барвінкове, Харківської області та заборонити від 21 червня 2019 року в священнослужінні строком на півроку, очікуючи на його повне і правдиве покаяння”, – йдеться в указі харківського єпископа.

Нагадаємо, 20 червня у Києві у Володимирському соборі з ініціативи владики Філарета пройшло зібрання частини ієрархів, священників та мирян колишньої УПЦ Київського Патріархату.

На зібрання прийшли всього два єпископи з Росії та Філарет.

Учасники назвали його “помісним собором” і постановили “відновити” діяльність патріархату.

Також зібрання вирішило, що “відновленому” патріархату має належати усе майно колишьного УПЦ КП.

Православна церква України не визнає це зібрання та планує ухвалити рішення у відповідь на Священному Синоді 24 червня. Тоді ж можуть покарати Філарета за такі дії.

Comments are closed.