'); xhr.send(); });

НОВИНИ Синод ПЦУ виключив зі складу єпископату двох російських єпископів

Священий Синод ПЦУ постановив виключити зі складу єпископату білгородського митрополита Іоасафа та вікарія цієї єпархії Петра (Москальова).

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Київської Митрополії УПЦ (ПЦУ) за результатами засідання Синоду 24 червня.

“За активну участь у діях, спрямованих на збурення протистояння у церковному середовищі, свідоме противлення соборним рішенням, порушення 34 Апостольського правила, участь у здійсненні рукоположень в чужій єпархії всупереч Статуту і канонічним правилам – Преосвященного Іоасафа (Шибаєва), митрополита Білгородського і Обоянського, та Преосвященного Петра (Москальова), єпископа Валуйського, вікарія Білгородської єпархії, виключити з 24 червня 2019 р. зі складу єпископату Православної Церкви України”, – йдеться у повідомленні.

Брифінг архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратій Зоря24 червня 2019 року під головуванням Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія в Будинку митрополита, що на території Софії Київської, відбулося засідання Священного Синоду Православної Церкви України.З благословення Предстоятеля архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій відповідає на всі запитання ЗМІ.

Опубліковано Православна Церква України Понеділок, 24 червня 2019 р.

Нагадаємо, що саме на митрополита Іоасафа деякі експерти покладали провину у негативному впливі на владику Філарета.

20 червня у Києві у Володимирському соборі з ініціативи владики Філарета пройшло зібрання частини ієрархів, священників та мирян колишньої УПЦ Київського Патріархату.

На зібрання прийшли всього два єпископи з Росії та Філарет.

Учасники назвали його “помісним собором” і постановили “відновити” діяльність патріархату.

Також зібрання вирішило, що “відновленому” патріархату має належати усе майно колишьного УПЦ КП.

Православна церква України не визнала це зібрання, зокрема одразу було заборонено у служінні двох кліриків з можливістю покаяння.

Comments are closed.