НОВИНИ, ТОП, ФОТО/ВІДЕО Владика Філарет заявив про невизнання рішень Священного Синоду ПЦУ

Архієреї, які 20 червня 2019 року проголосили “відновлення УПЦ КП”, не визнають рішень Священного Синоду ПЦУ від 24 червня.

Про це на прес-конференції у Києві оголосив владика Філарет, передає ТСН.ua.

“На рішення Священого Синоду Православної церкви України від 24 червня реагую так само, якби вони це рішення адресували УПЦ МП (РПЦвУ, – ред.). Ми – церква незалежна від них, тому що наш собор був 20 червня і ми там заявили, що не належимо до так званої ПЦУ. Їхні постанови нас не стосуються. Ні постанови. ні покарання. Ми не реагуємо на них”, – сказав він.

За його словами, наразі до Священого Синоду УПЦ КП входить п’ятеро членів.

“Буде і 12 архієреїв, коли ми виростимо. Зараз п’ятеро, а буде не тільки 12, а буде більше”, – додав він.

Також владика Філарет в черговий раз розкритикував Томос та переповів російський фейк про угоду між Порошенком і Варфоломієм.

Зазначимо, що раніше релігійні експерти розвінчали аргументи владики проти Томосу. А радник Порошенка та ідеолог автокефалії Ростислав Павленко спростував закиди про “списки монастирів”, які Україна нібито має передати Константинополю згідно з угодою про співпрацю.

Нагадаємо, 24 червня Священний Синод ПЦУ ухвалив заходи у відповідь на влаштоване Філаретом зібрання з метою “відновлення УПЦ КП”.

Зокрема, було вирішено підпорядкувати Митрополиту Київському і всієї України як їхньому безпосередньому єпархіальному архієрею всі парафії та монастирі Києва, які до 15 грудня перебували у складі УПЦ КП.

Крім того, Філарета було позбавлено канонічних прав і обов’язків, пов’язаних з управлінням єпархією.

Також учасників “собору” Філарета покарали “за активну участь у діях, спрямованих на збурення протистояння у церковному середовищі”. Так, Преосвященного Іоасафа (Шибаєва), митрополита Білгородського і Обоянського, та Преосвященного Петра (Москальова), єпископа Валуйського, вікарія Білгородської єпархії, виключили зі складу єпископату Православної Церкви України.

Comments are closed.