НОВИНИ Владика Філарет знову розкритикував Томос і угоду між Порошенком і Вселенським Патріархом

Владика Філарет розкритикував отриманий Україною Томос і в черговий раз назвав пункти, які, на його думку, свідчать про залежність ПЦУ.

Це він зробив на прес-конференції у Києві 25 червня, яку влаштував у відповідь на рішення Священного Синоду ПЦУ, передає ТСН.ua.

“Після обрання Предстоятеля ми отримали Томос. А Томос не такий, як мають інші автокефальні православні церкви. А в цьому Томосі є залежність Української церкви від Константинопольського Патріарха”, – заявив він.

Так, за словами Філарета, по-перше, залежність полягає в тому, що ПЦУ не має права варити миро (спеціально приготовлена і освячена ароматична олія – ред.). “А це значить, що ми не можемо звершувати таїнство хрещення, освячення храмів без того, щоб Константинопольський Патріарх дав нам миро. Дав нам миро – похрестимо, не дав – не можемо”, – пояснив він.

“Друге – дали нам назву, не таку, як мають всі церкви. Наприклад, Російська православна церква, Грузинська православна церква, Сербська православна церква. А нам дали назву Православна церква в Україні”, – продовжив Філарет. Він пояснив, що це значить, що ПЦУ має права лише в межах України, але не поза ними.

Також Філарет продовжує наполягати, що згідно з Томосом всі складні питання, що виникають в Український церкві має розв’язувати Вселенський патріарх. “Тобто ця так звана автокефальна церква не має прав автокефальної церкви”, – вважає екс-очільник УПЦ КП.

Зазначимо, що Філарет вже неодноразово критикував Томос і релігійні експерти вже давно розвінчали аргументи владики.

Окрім цього, Філарет заявив на брифінгу про невдоволення таємною угодою про передачу українських храмів Вселенському Патріарху.

3 листопада президент Порошенко підписав з Патріархом Вселенським Варфоломієм угоду, згідно з якою в Україні відкривають ставропігійні місії, екзархати. І ці ставропігійні екзархати підпорядковуються безпосередньо не предстоятелю ПЦУ, а Вселенському Патріарху”, – розповів церковник.

За його словами, йдеться про Андріївську церкву, Флорівський монастир, Корецький монастир, Манявський скит, Успенський храм у Львові та один з монастирів в Чернігівській області.

“Скажіть, яка ж це автокефалія, коли Вселенський Патріарх буде в Україні керувати одним із важливих православних монастирів”, – обурився Філарет.

Наостанок він розповів про розслідування журналістів, яких він не назвав, в якому стверджується, що ПЦУ має платити внески Вселенському Патріарху (28 млн дол щорічно), доки названі храми не передали Константинополю.

Ці закиди владики щодо угоди також були спростовані. Детальніше читайте за посиланням.

Нагадаємо, 24 червня на Священному Синоді ПЦУ було ухвалено рішення підпорядкувати Митрополиту Київському і всієї України як їх безпосередньому єпархіальному архієрею всі парафії та монастирі Києва, які до 15 грудня перебували у складі УПЦ КП.

Крім того, було вирішено, що Філарет “втратив канонічні права і обов’язки, пов’язані з управлінням єпархією”. 

У рішенні зазначається, що Філарет вчасно не подав документи на реєстрацію Київської єпархії, тому вважають за можливе перереєстрацію у безпосереднє підпорядкування Епіфанія.

Також учасників “собору” Філарета покарали “за активну участь у діях, спрямованих на збурення протистояння у церковному середовищі”. Так, Преосвященного Іоасафа (Шибаєва), митрополита Білгородського і Обоянського, та Преосвященного Петра (Москальова), єпископа Валуйського, вікарія Білгородської єпархії, виключили зі складу єпископату Православної Церкви України.

Comments are closed.