НОВИНИ Греко-католицький священник віднайшов безцінний експонат роду Шептицьких

Завдяки старанням о. Севастьяна Дмитруха вдалося знайти безцінні експонати для Музею родини Шептицьких, який планується відкрити у Львові на базі парафії Блаженного священномученика Климентія Шептицького.

Йдеться про генеологічні таблиці родини Шептицьких, які зібрав і впорядкував батько – Ян Кантій Шептицький. Вважалося, що 1939 року їх знищили більшовики.

Знахідки були зроблені у фондах Національної бібліотеки імені Вернадського, повідомляє РІСУ з посиланням на Департамент інформації УГКЦ.

Зокрема, віднайдені документи простежують лінію роду Шептицьких до 1284 року – часів Галицько-Волинського Королівства. Підтверджують також спорідненість Шептицьких із королівськими домами Італії, Іспанії, Португалії та королем Речі Посполитої Яном ІІІ Собеським.

Також знайшлася грамота про надання 1871 року імператором Францом Йосифом І графського титулу Шептицьким і надання родинного герба.

“Незабаром презентуватимемо матеріали всім охочим зі своїми коментарями”, – каже львівський науковець, дослідник біографії блаженного Климентія Шептицького д-р Іван Матковський.

Нагадаємо, митрополит Андрей (Шептицький) був Предстоятелем УГКЦ від 17 січня 1901 року до самої смерті, 1 листопада 1944 року.

Його брат Климентій (Шептицький) – Блаженний Католицької Церкви, церковний діяч і архімандрит монахів Студійського уставу.

Comments are closed.