ДУМКИ, ФОТО/ВІДЕО Протоієрей Андрій Дудченко: Філарет боровся не за Українську церкву, а за власну церкву, де він...

Священний Синод Української православної церкви (ПЦУ) позбавив владику Філарета титулу почесного патріарха.

До початку Синоду події прокоментував в інтерв’ю “Голосу Америки” протоієрей Андрій Дудченко – колишній священик Української Православної Церкви Московського Патріархату, який одним із перших перейшов в Українську Помісну церкву.

“На жаль – я вимушений це визнати – події останніх днів показують мені особисто те, за що бореться Філарет, за що він боровся раніше. Я буду радий помилитися, але мені здається, що тут я правий, що він боровся не за Українську церкву як таку, а за ту церкву, в якій він буде лідером, тобто за владу, за свою власну церкву боровся”, – сказав Дудченко.

Нагадаємо, 24 червня Священний Синод ПЦУ ухвалив заходи у відповідь на влаштоване Філаретом зібрання з метою “відновлення УПЦ КП”.

Зокрема, було вирішено підпорядкувати Митрополиту Київському і всієї України як їхньому безпосередньому єпархіальному архієрею всі парафії та монастирі Києва, які до 15 грудня перебували у складі УПЦ КП.

Крім того, Філарета було позбавлено канонічних прав і обов’язків, пов’язаних з управлінням єпархією.

Також учасників “собору” Філарета покарали “за активну участь у діях, спрямованих на збурення протистояння у церковному середовищі”. Так, Преосвященного Іоасафа (Шибаєва), митрополита Білгородського і Обоянського, та Преосвященного Петра (Москальова), єпископа Валуйського, вікарія Білгородської єпархії, виключили зі складу єпископату Православної Церкви України.

25 червня владика Філарет на брифінгу заявив, що не визнає рішень Синоду ПЦУ, оскільки не належить до ПЦУ. Також він в черговий раз розкритикував Томос та переповів російський фейк про угоду між Порошенком і Варфоломієм.

Зазначимо, що раніше релігійні експерти розвінчали аргументи владики проти Томосу. А радник Порошенка та ідеолог автокефалії Ростислав Павленко спростував закиди про “списки монастирів”, які Україна нібито має передати Константинополю згідно з угодою про співпрацю.

Comments are closed.