НОВИНИ Філарет переклав на журналістів відповідальність за звинувачення Вселенського Патріарха у здирництві

На Facebook-сторінці УПЦ КП з’явилось роз’яснення прес-служби Київської Патріархії, в якому спростовуються звинувачення Філарета на адресу Вселенського Патріархату, нібито останній вимагав 28 мільйонів долларів на рік від ПЦУ.

Таку провокаційну заяву зробив митрополит Філарет на брифінгу 25 червня з посиланням на “журналістське розслідування”, опубліковане в інтернет-виданні “Вести”.

Оскільки це звинувачення викликало велику хвилю обурення в ЗМІ та суспільстві, а “Вістям” пригадали їхню відверто антиукраїнську направленість, прес-служба Філарета вимушена була всю відповідальність за брудні та бездоказові заяви Філарета покласти безпосередньо на журналістів, передає Сerkvarium.

“З’ясування правдивості подробиць описаних журналістами є компетенцією відповідних органів, а не завданням Патріарха Філарета. Святійший Патріарх Філарет не стверджує достовірність наведеної інформації про залежність багатьох храмів та монастирів, які мають виплачувати певну грошову суму, а лише зробив посилання на публікацію, відповідальність за правдивість та об’єктивність якої несе виключно преса”, – йдеться у повідомленні прес-служби УПЦ КП.

Нагадаємо, 24 червня на Священному Синоді ПЦУ було ухвалено рішення підпорядкувати Митрополиту Київському і всієї України як їх безпосередньому єпархіальному архієрею всі парафії та монастирі Києва, які до 15 грудня перебували у складі УПЦ КП.

Крім того, було вирішено, що Філарет “втратив канонічні права і обов’язки, пов’язані з управлінням єпархією”. 

25 червня владика Філарет дав прес-конференцію, на якій заявив про невизнання рішень Синоду ПЦУ та остаточний ухід у розкол.

Comments are closed.