НОВИНИ, СВІТ Питання про Патріархат для УГКЦ не на часі – ватиканський оглядач

У Римській Апостольській Столиці надали великого значення розмові з проводом українських греко-католиків та вважають предметний розгляд питання про Патріархат не на часі, констатують ватиканські оглядачі.

Про це повідомляє РІСУ з посиланням на  Радіо Свобода. 

“Це мрія греко-католиків (отримання статусу Патріархату). Але ця зустріч – лише проміжний етап для того, щоб у майбутньому отримати щось дійсно велике”, – сказав Андреа Ґальярдуччі, оглядач видання Catholic News Agency.

Він додав, що УГКЦ має дуже сприятливу нагоду відкрито говорити з Папою.

“З боку Папи це стало демонстрацією великої довіри до УГКЦ, він усе керівництво запросив до розмови, не лише Блаженнішого Шевчука. Це – не просто дипломатичний сигнал. Папа запросив усіх очільників УКГЦ говорити про українську ситуацію, чого досі не було. Але це – приватна зустріч, і ми не дізнаємося особливих подробиць про зміст розмови”, – зазначив Ґальярдуччі.

Експерт зауважує, що на нинішньому етапі дуже завчасно сподіватися і на визнання патріаршого устрою Церкви, і на візит Папи Франциска до України.

За складної геополітичної та релігійної ситуації Ватикан не буде робити рішучих кроків.

Йдеться насамперед про гостре військове протистояння між Україною й Росією, назрівання внутрішнього розколу у новоствореній Православній Церкві України і розрив між РПЦ та Константинопольським Патріархатом через надання Томосу ПЦУ.

Comments are closed.