НОВИНИ Архієпископ Євстратій мав тригодинну зустріч із Чорногорським митрополитом СПЦ

Речник ПЦУ архієпископ Євстратій Зоря зустрівся із Чорногорським митрополитом Сербської православної церкви Амфілохієм.

В інтерв’ю Укрінформу владика Євстратій уточнив, що поїхав до митрополита Амфілохія позаминулого тижня на доручення митрополита ПЦУ Епіфанія і мав тригодинну розмову.

“Мені митрополит доручив відвезти його лист до Чорногорського митрополита Сербської православної церкви. Я сконтактувався з цією митрополією, і мені призначили зустріч дуже швидко: я в суботу написав, мені відповіли, що у вівторок митрополит Амфілохій може мене прийняти. У нас у понеділок закінчився Синод, і ввечері я полетів, щоби передати цей лист і зустрітися з митрополитом Амфілохієм”, – розповів владика Євстратій.

Йдеться про лист від імені Предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія із вибаченнями за співслужіння з кліриком невизнаної Чорногорської православної церкви архімандритом (а нині єпископом) Борисом Бойовичем.

За словами владики Євстратія, в церковному середовищі митрополит Амфілохій – широко відомий ієрарх, один із найвпливовіших ієрархів Сербської церкви. Свого часу він навчався в Римі разом із майбутнім Патріархом Варфоломієм.

“Сутність поїздки була в тому, щоби запевнити, що ми, як Українська церква, яка отримала відповідний статус від Вселенського Патріарха, маємо спілкування тільки з тими церквами, які спілкуються із Вселенським Патріархом, і ні з якими іншими”, – зазначив владика Євстратій.

Як відомо, у Чорногорії стоїть питання про їхню автокефалію, Сербська церква цього не сприймає, але прихильники автокефалії апелюють, зокрема, і до українського досвіду.

“Ситуація склалася таким чином, що для Сербської церкви є важливим засвідчення нами нашої офіційної позиції, тобто чи ми притримуємося тих правил і тих норм, які прописані для спілкування між помісними православними церквами. І ми засвідчили, що так, ми притримуємося, в т.ч. і через оцей лист. Мене прийняв митрополит Амфілохій, ми з ним мали тривалу розмову – три з половиною години – змістовну, суть якої зводилася до того, що православ’я повинно мати єдність, що ми не повинні поглиблювати розділення, а ми повинні шукати способи мати єдність”, – розповів владика Євстратій.

Повний текст інтерв’ю з архієпископом Євстратієм читайте за посиланням

Comments are closed.