СВІТ Колишнього Патріарха Єрусалимського Іринея госпіталізували через набряк легенів

Колишній Патріарх Єрусалимський Іриней (Скопелітіс) був госпіталізований у відділення інтенсивної терапії минулого тижня.

Про це повідомило 9 липня видання “Благовест-інфо” з посиланням на “Orthodox Christianity” і “Romfea”.

80-річному Іринею поставили діагноз: набряк легенів і серцева аритмія.

В опублікованому 3 липня бюлетені лікарі висловили оптимістичний прогноз, при тому що в цілому стан здоров’я Іринея не можна назвати задовільним.

У листопаді 2015 року колишній предстоятель Єрусалимського Патріархату переніс операцію у зв’язку з грижею. У липні минулого року в приміщенні Єрусалимської Патріархії, в якому він живе, спалахнула пожежа, і він був змушений вибігти на балкон і гукати людей на допомогу. Місцеві жителі швидко побачили дим і поспішили на допомогу колишньому Патріарху.

Іриней був зміщений з патріаршої кафедри 2005 року внаслідок звинувачень у причетності до сумнівних операцій з нерухомістю. Його також підозрювали у частковій втраті психічної адекватності. При цьому Іриней відмовився покинути будівлю патріархії, не визнавши свого усунення і називаючи себе “заточеним”.

За межі патріархії колишній Патріарх вперше вийшов у листопаді 2015 року, коли був госпіталізований з грижею. Тоді ж його наступник на Єрусалимській кафедрі Патріарх Феофіл відвідав Іринея в лікарні. 22 березня 2016 року Іриней побував на прийомі з нагоди тезоіменитства Патріарха Феофіла, а 22 березня 2017 року колишнього Предстоятеля відвідав Константинопольський Патріарх Варфоломій, який прибув до Єрусалиму з нагоди відкриття після реставрації Храму Гробу Господнього.

Під час свого добровільного ув’язнення Іриней виступав з прокльонами на адресу екуменістів і, за деякими даними, висловлював готовність очолити рух істинно-православних християн, що відокремилися від офіційного “світового православ’я”. Предстоятель РПЦЗ (А) Митрополит Агафангел (Пашковський) деякий час згадував Іринея на Великому вході як “предстоятеля братньої помісної Церкви”, нагадує кореспондент Credo.Press.

Comments are closed.