СВІТ Протоієрей РПЦ заявив, що жінки – “слабкіші розумом”

Голова Патріаршої комісії Російської православної церкви (РПЦ) з питань сім’ї, захисту материнства і дитинства протоієрей Дмитро Смирнов заявив, що чоловіки, як правило, розумніші за жінок.

“Жінки слабкіші розумом. Звичайно, бувають які-небудь там Марії Кюрі, але все-таки це рідкість”, – цитує “Интерфакс” заяву священика в ефірі “Радио Радонеж”.

Водночас Смирнов вважає, що жінки набагато більш терплячі, в них більше любові.

“Не порівняти ту турботу, яку жінка надає дітям, з тим, що чоловік виносить. За кожним жіночим діянням стоїть подвиг (…) як раз те, чого і Господь чекає від кожної людини – по-перше, від чоловіків, природно, але вони ухиляються”, – зазначив протоієрей.

Свою думку він проілюстрував сценою з парафіяльного життя.

“В церкву приходить жінка, приводить свого чоловіка, а він стоїть як столиця Камбоджі – Пномпень, очима кліпає, нічого не може сказати. Вона все пояснює більш-менш розумно, але цей взагалі не може слова вимовити”, – зазначив священник.

Зазначимо, що на цю заяву відреагувала уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова.

“Викликає почуття протесту і здивування, як (такі висловлювання з’являються) в сьогоднішньому світі, коли 90% середнього і малого бізнесу ведуть жінки, коли велика частина педагогів і слідчих – жінки”, – заявила Москалькова, додавши, що, “інтелект жінки полягає в тому, щоб його не випинати”.

Comments are closed.