НОВИНИ Речник ПЦУ пояснив, чому сценарій Москви про перезаснування нової Церкви на чолі з Онуфрієм є...

Архієпископ Євстратій заявив про неможливість московського сценарію щодо перезаснування нової Церкви на чолі з митрополитом Онуфрієм.

“Вселенський Патріархат як церковна інституція століттями боровся і відстоював своє місце у православ’ї, стикаючись із викликами зовнішніми й внутрішніми, живучи півтисячоліття під владою держави, яка є іншої нації й іншого віросповідання. І в цих умовах нинішній Вселенський Патріарх Варфоломій відчуває всю історичну відповідальність перед усіма своїми попередниками”, – заявив владика Євстратій в інтерв’ю Укрінформу.

Він висловив переконання, що саме ця відповідальність остаточно спонукала Вселенського Патріарха надати Україні Томос про автокефалію.

“Тому що Патріарх усвідомив, що це єдиний спосіб зберегти і продовжити історичну традицію Вселенського Патріархату”, – зауважив владика.

Він нагадав, що всі нові церкви після епохи Вселенських соборів засновані через Томос Вселенського Патріарху.

“Всі. Якщо він (Вселенський Патріарх, – ред.) відмовиться від того, що він може в період між Вселенськими соборами виконувати особливі функції для підтримання канонічного порядку і єдності Церкви, однією з яких є надання Томосу про автокефалію і утвердження статусу автокефалії для новозаснованих автокефальних церков, якщо би він погодився на те, що пропонує Москва, що це робиться за згодою всіх помісних церков, то тим самим він би поставив крапку в спадку саме Вселенського Патріархату і його відповідальності”, – додав архієпископ Євстратій.

Comments are closed.