НОВИНИ Роз’яснення від ПЦУ. Що робити, якщо не знаєте, чи хрестили вас у дитинстві

У ПЦУ відповіли на запитання користувачів у Facebook, які цікавились про те, як потрібно діяти у разі, якщо вони не знають, чи хрестили їх у дитинстві.

“Хрещення – дуже важливий момент у житті кожного, воно – друге народження людини, духовне народження. Тому воно звершується лише раз у житті – бо не можна народитися двічі. У Символі віри ми промовляємо: “Визнаю одне хрещення на відпущення гріхів”, – йдеться у публікації на офіційній сторінці ПЦУ у Facebook.

У ПЦУ зазначили, що таїнство хрещення робить вірян членами Церкви, відкриває шлях до спасіння, це – нове народження для духовного життя, в якому людина може досягнути Царства Небесного. Господь наш Ісус Христос каже: “Якщо хто не народиться водою і Духом, не може увійти в Царство Боже» (Ін. 3: 5). 

“Якщо ви не знаєте, чи вас хрестили в дитинстві, то варто спочатку спитати в родичів. Якщо ви не знайдете підтвердження, тоді треба звернутися до священника, який знайде правильне рішення у вашій ситуації і, за потреби, звершить чин таїнства Хрещення. Однак слід пам’ятати – в жодному разі не можна “вдруге хреститися”, якщо ви вже були охрещені”, – наголосили у ПЦУ.

Також священнослужителі додають, що охреститися можна у будь-якому віці, адже не існує якихось обмежень у часі.

“До цієї події належить готуватися з великою відповідальністю. Насамперед ви маєте прийти до храму з вірою, покаянням та відкритим серцем, щоби прийняти благодать Святого Духа. Головне – пам’ятати, що хрещення – це не просто традиційний обряд, а таїнство, яке відкриває християнину двері до Царства Божого”, – наголосили у ПЦУ.

До речі, додаткові запитання про хрещення можна залишити у коментарях під цією публікацією.

Comments are closed.