НОВИНИ Громада на Київщині не погодилась зі священником, який “повернувся” до РПЦвУ, і опечатала храм

Віряни релігійної громади Свято-Успенської парафії с. Морозівка Баришівського р-ну на Київщині, чий священник вирішив “повернутись” до РПЦвУ, заявили про своє бажання перебувати у лоні ПЦУ.

Про це стало відомо 10 липня під час візиту повноважних представників громади до управління Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України.

“Віряни поінформували Преосвященного митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра про те, що рішення настоятеля (залишитись в юрисдикції РПЦвУ, – ред.) відбулось усупереч постанові учасників Парафіяльних зборів їхньої релігійної громади від 1 березня поточного року, адже переважна більшість парафіян рішуче бажає перебувати в лоні Церкви України”, – йдеться в офіційному повідомленні єпархії ПЦУ, опублікованому митрополитом Олександром на Facebook.

На підтвердження цього увазі владики було запропоновано оригінали списку членів місцевої релігійної громади, яка налічує понад 300 осіб, і протоколу Парафіяльних зборів із відповідним рішенням.

Дійсність кожної сторінки обох документів, включно із зазначенням фізичної адреси проживання кожного учасника в с. Морозівка, в установленому порядку власноручно засвідчена очільником місцевої влади.

“Оскільки все майно парафії перебуває у власності вищезазначеної місцевої релігійної громади, люди прийняли рішення в рамках закону опечатати храм в присутності поліції на час вирішення питання документального переходу до складу Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України, на що митрополит Олександр дав своє благословіння, а також своїм указом від сьогоднішнього дня звільнив прот. М. Брегу з посад настоятеля Свято-Успенської парафії с. Морозівка Баришівського р-ну Київської обл. і благочинного Баришівського благочиння Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ”, – йдеться у повідомленні єпархії.

Нагадаємо, 8 липня прес-служба РПЦвУ повідомила, що священник парафії на Київщині Миколай Брега, раніше “заборонений у служінні за розкол”, нібито передумав і разом з громадою пішов з ПЦУ.

Пізніше виявилось, що громада на цей момент ще не перебувала офіційно у юрисдикції ПЦУ. Митрополит Олександр (Драбинко) в ексклюзивному коментарі Релігійній правді розповів про тиск, який чинився на священника Миколая з боку РПЦвУ.

Comments are closed.