'); xhr.send(); });

ІНТЕРВ'Ю, НОВИНИ Мрія греко-католиків про Патріархат стала ближчою до втілення після зустрічі з Папою – Блаженніший Святослав

Візит Папи в Україну, надання УГКЦ статусу Патріархату та беатифікація митрополита Андрея Шептицького після зустрічі з Папою стали ближчими до реалізації.

Таке переконання висловив Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у інтерв’ю італійському виданню AСІ Stampa. Текст інтерв’ю поширив Департамент інформації УГКЦ, передає РІСУ.

“Ці два дні (5-6 липня, – ред.) не мали на меті покласти на стіл готових рішень, розглянутих і прийнятих заздалегідь в якійсь дикастерії. Це були дні вивчення, аналізу, роздумів про подальші кроки. Ми очікуємо, що найближчим часом з’являться плоди цих роздумів, конкретні рішення, створення певних структур і механізмів, які зможуть допомогти нашій Церкві процвітати в Україні та у світі”, – сказав Глава УГКЦ.

“Ми публічно запросили Папу приїхати до України. Ми повторили наше запрошення і в неофіційній атмосфері, коли зустрілися зі Святішим Отцем під час вечері в будинку Святої Марти. Папа сказав мені: “Я подумаю”, – розповів Предстоятель УГКЦ.

За його словами, ініціативи на кшталт “Папа для України” є важливими для виправлення наслідків війни. Натомість візит Папи до України стане працею над припиненням війни.

 

Блаженніший Святослав додав, що тему Патріархату УГКЦ під час зустрічі теж розглядали.

“Патріархат – це спосіб існування, а не нагорода. Це вироблення механізмів для процвітання нашої Церкви, оскільки підвищує нашу ефективність і пастирську роботу. Наша Церква, її розвиток і розквіт не є загрозою для наших православних братів. Ми не “проти когось”, а “для когось”. Ця ментальна революція ще не завершена. Але нам потрібні нові структури. За статистикою Міністерства закордонних справ, щорічно з України виїжджає мільйон українців, і ми повинні забезпечити пастирську підтримку цим мігрантам”, – сказав Предстоятель УГКЦ.

Усе це, на його переконання, вказує на необхідність створення Патріархату: хоч корені Церкви в Україні, але УГКЦ – глобальна Церква, яка виходить поза межі географічної території.

Також, за словами Блаженнішого Святослава, під час зустрічі торкнулися постаті праведного митрополита Андрея Шептицького.

“Митрополит Шептицький першим зрозумів глобальний вимір нашої Церкви. У той час, коли він очолював УГКЦ, вона мала лише три єпархії на західній Україні, яка на той час перебувала під владою Австро-Угорської імперії. Сьогодні в нас є 34 єпархії по всьому світу, і це також завдяки митрополиту Шептицькому, який першим здійснював пастирські візити до своїх вірних у всіх куточках земної кулі. І зробив усе необхідне для того, щоб вони мали священників і єпископів. Він першим наголосив на пастирських потребах створення структур для мігрантів. Ми живемо плодами того, що розпочав митрополит Шептицький”, – розповів Глава УГКЦ.

Comments are closed.