НОВИНИ Предстоятель УГКЦ Святослав: поділ у православ’ї є великою проблемою для України

Поділ у православ’ї є великою проблемою для України.

Таку думку висловив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у інтерв’ю для італійського видання AСІ Stampa після зустрічі ієрархів УГКЦ з Папою Франциском, передає РІСУ.

“Церкви живуть власними упередженнями одна проти одної… Люди розуміють, що між католиками, православними і протестантами існують догматичні, богословські та духовні розбіжності, але вони не розуміють, чому самі православні поділені між собою”, – сказав Предстоятель УГКЦ.

“Надаючи автокефалію, Вселенський Патріархат намагався вилікувати ці розбіжності, але ми бачимо, що дорога, яку доведеться пройти, ще довга”, – вважає Блаженніший Святослав.

Глава Церкви наголосив, що УГКЦ відкрита до екуменічного діалогу з усіма конфесіями.

“Минуло вже 30 років, як наша Церква вийшла з підпілля, і ми пережили певну екуменічну трансформацію. Після падіння Берлінської стіни і “залізної завіси” УГКЦ вийшла з катакомб і одержала можливість жити духом Другого Ватиканського Собору, зокрема його екуменічним духом. Але в 1990-х роках екуменічна ситуація в Україні була дуже напруженою. Нас розглядали як ворогів, зокрема тому, що Церкви дискутували з приводу розподілу храмів. Однак сьогодні цілком інша ситуація. Ми разом співпрацюємо там, де це можливо. Ми сприймаємо православних як наших братів”, – сказав Блаженніший Святослав.

За його словами, УГКЦ шукає всі нагоди для співпраці, особливо коли йдеться про допомогу населенню, яке найбільше страждає від війни.

“Бомби не розрізняють католиків і православних, тих, хто говорить українською, російською, польською… Вони вбивають всіх без винятку. Тому ми намагаємося знайти єдність у вирішенні цих болючих проблем”, – переконує Глава Церкви.

Comments are closed.