НОВИНИ Римо-католики опублікували пам’ятку виборця для паломників, які 21 липня будуть у Бердичеві

21 липня в Україні відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради України.

Для римо-католиків ця дата має ще одне важливе значення: у цей день у санктуарії Матері Божої Святого Скапулярія у Бердичеві на Житомирщині відбудеться урочисте завершення національного паломництва та відпуст, на які щороку прибувають тисячі паломників та гостей з України та всього світу, повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на Кmc.media.

“Кожен українець, відповідальний перед державою, у цей день має віддати свій голос відповідно до власного сумління для обрання достойних представників законодавчої влади України. Кожен християнин має також відповідальність перед Богом, а тому у цей недільний день особливо важливою є наша спільна молитва”, – зазначається у пам’ятці.

Для того, щоби взяти участь у паломництві і виконати свій громадянський обов’язок, вірянам пропонують виконати декілька кроків:

  • до 15 липня 2019 року прийти за своїм місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання до Державного реєстру виборів  (перелік адрес – тут). Обов’язково мати з собою паспорт громадянина України!
  • написати заяву щодо зміни місця голосування
  • обрати дільницю у місті Бердичеві, на якій вірянин хоче проголосувати 21 липня перед початком або після завершення урочистої літургії (перелік адрес – тут).

Прохання від Відділу Державного реєстру виборців у Бердичеві не обирати найближчу біля санктуарія у Бердичеві дільницю №181230 (коледж економіки, промисловості та права, вестибюль).

Пам’ятка нагадує, що катехизм Католицької Церкви закликає кожного з повагою ставитись до законної влади, а також бути активними учасниками суспільного життя задля загального добра: “Кожна людська спільнота потребує влади, аби існувати й розвиватися”, “Громадяни, наскільки це можливо, повинні брати активну участь у громадському житті”, “Необхідно, щоб усі, кожен на своєму місці, яке займає, і відповідно до тієї ролі, яку він виконує, брали участь у розвитку загального добра”.

“Нехай наша свідома християнська та громадянська позиція допоможе в Україні будувати справедливе суспільство”, – йдеться у зверненні до вірян.

Comments are closed.