НОВИНИ Стало відомо, коли Елладська церква визнає ПЦУ – джерела

Елладська православна церква стане першою після Вселенського Патріархату, яка визнає автокефальну Православну церкву України та вступить з нею у євхаристійне спілкування.

Про це повідомили джерела ВВС News Україна на Фанарі, передає РІСУ.

Дві синодальні комісії Грецької церкви, які уповноважили вивчити це питання, дійшли до висновку про необхідність визнання ПЦУ.

Визнання Української церкви з боку греків може статись не раніше жовтня цього року.

Саме тоді може відбутись Архиєрейський Собор Елладської церкви, який уповноважений ухвалювати це рішення.

Наразі жодних офіційних анонсів визнання ПЦУ з боку Грецької церкви не було.

Після рішення Елладської церкви священники та єпископи обох Церков зможуть співслужити під час святих Літургій, відвідувати храми та налагоджувати інші форми спілкування, зокрема й в освітній сфері.

Елладська церква почне поминати Предстоятеля ПЦУ у диптиху (переліку) Предстоятелів помісних православних церков світу, а митрополит Епіфаній має відвідати Афіни та співслужити з архієпископом Ієронімом.

Офіційне визнання автокефальної ПЦУ та встановлення церковного спілкування у світському житті можна порівняти з визнанням однієї держави іншою та встановлення дипломатичних стосунків.

Загалом на цей час у світі є 15 помісних Православних церков світу і їх Предстоятелів поминають у чіткій послідовності – диптиху.

ПЦУ у цьому переліку займає 15-е місце й після рішення Елладської церкви її Предстоятель та єпископат під час богослужінь будуть поминати митрополита Київського Епіфанія, як це вже робить Вселенський Патріархат.

Як вказують співрозмовники ВВС News Україна, визнання ПЦУ першою помісною Церквою є надзвичайно важливим сигналом, адже з моменту отримання Томосу навіть лояльні Константинополю Церкви відтягували визнання й ніхто не хотів бути першим.

Як раніше заявив Вселенський Патріарх Варфоломій, Елладаська Церква першою визнає ПЦУ.

“Ми молимось і сподіваємося, що всі Помісні Православні Церкви рано чи пізно визнають незалежність Православної Церкви України, але першою Церквою, яка визнає Помісну Православну Церкву України буде братська сестра-Церква – Елладська Православна Церква”, – заявив Патріарх Варфоломій.

Comments are closed.