НОВИНИ ПЦУ опублікувала цікаві факти про хрещення Руси

Невдовзі священнослужителі і віряни відзначатимуть одну з найважливіших подій в історії України – 1031-річчя Хрещення України-Руси.

Ця подія закарбована не лише в літописах, зазначається у повідомленні ПЦУ на Facebook.

“Прийняття християнства докорінно змінило життя наших пращурів та загалом вектор розвитку Київської держави, яка від X століття повноцінно стала частиною християнської Європи”, – йдеться у повідомленні.

У зв’язку зі знаменною датою, ПЦУ навела декілька цікавих фактів, пов’язаних із нею.

Святий рівноапостольний князь Володимир, якому ми завдячуємо остаточним утвердженням православної віри, 988 року ухвалив рішення визнати християнство державною релігією. Саме тоді відбулося велике хрещення киян на березі правого рукава Дніпра – Почайни.

Дещо раніше того ж року Володимир Великий був охрещений у місті Херсонес під іменем Василій (з грецької – цар).

Християнство стало світлом не лише для сердець, але й для розуму. Після хрещення Володимир закладав школи, будував храми — спершу в Києві, а згодом в інших містах.

Наприклад, на будівництво Десятинної церкви – першого кам’яного православного храму Київської держави – князь виділив десяту частину своїх прибутків, звідки, власне, пішла її назва. Далі церковна десятина знайшла своє унормування в кодексі законодавства “Руська Правда”, запровадження якого пов’язується з іменем благовірного князя Ярослава Мудрого.

Десятинна церква не збереглася до наших днів, оскільки була зруйнована під час монголо-татарської навали в XII столітті.

Єдиний збережений храм Києва, який історики датують часом князювання рівноапостольного Володимира, – Софійський собор. Згідно із дослідженнями його фресок, початок будівництва припадає на 1011 рік, ще за життя святого князя Володимира, а завершив спорудження святині його син — благовірний князь Ярослав Мудрий.

Софія Київська стала історичним центром Київської Митрополії, звідки світло християнства поширювалося на територію усієї Руської держави.

До речі, саме від стін цього величного храму 28 липня у 1031-у річницю Хрещення Руси-України, вирушить перший Український Хресний хід, до якого ПЦУ закликає вірян приєднуватися разом із друзями та рідними.

Нагадаємо, раніше митрополит Епіфаній в ексклюзивному інтерв’ю Релігійній правді розповів, як у Софії Київській відбуватиметься свято Хрещення Руси-України.

Comments are closed.