НОВИНИ 28 липня ПЦУ здійснить свій перший Український Хресний хід

Цьогоріч Православна церква України вирушить у свій перший Український Хресний хід на чолі з митрополитом Епіфанієм.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на публікацію на офіційній сторінці ПЦУ у Facebook.

“Незабаром, 28 липня 2019 року, родина об’єднаної помісної Православної Церкви України вирушить у свій перший Український Хресний хід від Святої Софії – головної православної святині Києва – до пам’ятника святому рівноапостольному князю Володимиру”, – йдеться у повідомленні.

У ПЦУ нагадали, що традиція хресного ходу започаткована ще від перших віків християнства. У Візантії піша процесія, як правило, починалася від Святої Софії – головної християнської святині Константинополя. Звідти віряни спільно прямували до храму, свято якого відзначалось усією Церквою.

Як зазначають у ПЦУ, із прийняттям християнства хресні ходи почали проводитися і на території Київської Русі. Першим руським хресним ходом можна вважати саме шлях киян до річки Почайни, де вони прийняли хрещення 988 року.

Водночас у ПЦУ застерегли від того, щоб сприймати Хресний хід як демонстрацію.

“Ми часто поспішаємо, та в цій суєті не помічаємо того, що навколо нас, а особливо того, що всередині нас. Хресний хід дає можливість зазирнути у свою душу та стати лицем перед Богом, адже в цей час ми не поспішаємо, а крокуємо з молитвою та думкою про Господа, тому не варто сприймати хресний хід як демонстрацію”, – йдеться у повідомленні.

Comments are closed.