НОВИНИ Нова ера в історії Православ’я: у Греції провели літню школу для духовенства і мирян ПЦУ

30 червня – 14 липня у Волоській академії богословських студій (Греція), одному з флагманів сучасної православної освіти, було проведено літню школу для духовенства і мирян-богословів Православної Церкви України.

Про це повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на сайт Волоської академії.

Студенти і викладачі богословських шкіл України за сприяння авторитетних богословів з різних Помісних Православних Церков вивчали богослов’я у Греції та були прийняті Вселенським Патріархом.

Подібні богословські події будуть регулярними і стануть серйозним поштовхом для інтеграції духовної освіти України в освітній простір вселенської Церкви.

Як повідомили у Волоській академії, група з 15 викладачів і студентів Київської і Волинської православних богословських академій ПЦУ та Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича знайомилися з різними аспектами сучасного православного богослов’я та організації церковного життя в Елладській Церкві.

За словами організаторів, створення канонічної автокефальної Православної Церкви України відзначає нову еру в новітній історії не тільки нашої країни, а й і вселенського Православ’я. Усвідомлюючи необхідність навчання духовенства і богословів нової Церкви, грецькі архіпастирі і професори гостинно відкрили двері Волоської академії. Пропонована освітня програма охоплювала широкий спектр богословських, канонічних і пастирських питань, а також включала низку суттєво важливих супутніх заходів.

Офіційний прийом духовенства і богословів з Православної Церкви України відбувся у Волосі 30 червня. Учасників літньої школи вітали Його Високопреосвященство митрополит Димитріадський Ігнатій (Церква Греції) та єпископ Ольвійський Епіфаній (Православна Церква України).

Українську делегацію очолював ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Володимир Вакін. Директор Волоської академії богословських студій д-р Пантеліс Калаїцідіс у вітальному слові наголосив на важливості богословської освіти для новоствореної Церкви, зокрема, для подолання наслідків розколу, підкреслюючи готовність Волоської академії допомагати у розробці і реалізації освітніх програм (повний текст вітального слова доступний за цим посиланням).

Митрополит Ігнатій підкреслив церковну і духовну важливість проекту, його значення для майбутнього Православної Церкви України, а єпископ Ольвійський Епіфаній (новообраний єпископ для грекомовної пастви Православної Церкви Україні) подякував Волоській академії за ініціативу, яка значною мірою підтримує перші кроки нової Церкви.

Від імені українських учасників о. Володимир Вакін сказав: “Ми твердо пам’ятаємо і розуміємо, що ми отримали світло Христової віри від нашої Матері-Церкви — Константинопольського престолу. Таким чином, завдяки цій програмі, а також вивченню грецької мови, ми повертаємося до неспотворених і автентичних джерел святоотцівської спадщини”.

Архімандрит Кирил Говорун, професор університету Лойлола Мерімаунт і директор Екуменічного інституту Хаффінгтона в Каліфорнії, який приїхав викладати у Літній школі, у своєму зверненні до аудиторії підкреслив важливість навчальної програми для подолання церковної та богословської ізоляції великої частини українських православних.

Кульмінацією програми став візит до Константинополя і зустріч зі Вселенським Патріархом Варфоломієм.

Після Божественної літургії Його Всесвятість прийняв групу з України і Волоса на аудієнцію, а потім запросив їх на обід до Патріаршої трапези.

Від імені Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія та організацій, задіяних у програмі, ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Володимир Вакін сердечно подякував Його Всесвятості за гостинність і благословення.

Літня школа була проведена за фінансової підтримки Генерального секретаріату у справах релігій Міністерства освіти, науки та релігій Греції та Екуменічного інституту Хаффінгтона (Каліфорнія, США).

Comments are closed.