НОВИНИ Пів кілограма срібла за 12 тисяч гривень: Нацбанк випустив монету на честь надання Томосу

Національний банк України випустив пам’ятну монету номіналом 50 гривень, присвячену наданню Томосу про автокефалію Православної церкви України.

Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу НБУ.

Пам’ятна монета номіналом 50 грн виготовлена зі срібла і важить 500 грам. Її діаметр складає 8,5 см. Тираж монети – до 1000 штук.

На аверсі монети розміщено: унизу – малий Державний Герб України (ліворуч), півколом написи – Україна, рік карбування монети 2019 та номінал п’ятдесят гривень; у центрі – стилізована хрестоподібна композиція, увінчана позолоченим відбитком печатки Вселенського Патріарха Варфоломія, довкола на позолочених медальйонах зображені кафедральні собори помісних православних церков світу, поруч зазначені їхні назви.

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено Вселенського Патріарха Варфоломія (ліворуч), який передає Томос Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію (праворуч) та написи: 15-та церква у благословенному хорі автокефальних церков (півколом угорі) та “Святіша Церква України”/06.01.2019 (унизу).

Над монетою працювали художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Також скульптори Володимир Дем’яненко та Роман Чайковський.

Зазначається, що роздрібна ціна монети складатиме 12 тис. 824 грн.

Comments are closed.