СВІТ Ватикан стане державою, вільною від пластику

Поставивши собі за мету пристосуватися до найвищих стандартів, черпаючи спонуки із соціальної енцикліки Папи Франциска “Laudato si’” на тему дбання про спільний дім, Ватикан прямує до високих показників сортування сміття.

Керівництво Служби садів і міського благоустрою вже розпорядилося припинити продаж одноразового пластикового посуду. Тож, ймовірно, до кінця року, коли закінчиться запаси, Ватикан зможе отримати статус “plastic free”, повідомляє CREDO з посиланням на Vatican News.

Високі показники сортування сміття

Крім того, Ватикан досягнув високих показників сортування відходів. Сьогодні до 55% сміття використовується як вторсировина, поставлено за мету досягнути протягом трьох років показника 70-75%.

“Світ відходів поділяється на дві великі категорії – міське сміття та спеціальне сміття, що, в свою чергу, поділяється на небезпечне та ні”, – розповів Рафаель Торніні, який очолює Службу садів і міського благоустрою.

Він зазначив, що для поводження з такими відходами 2016 року було створено спеціальний еко-осередок, додатково переоснащений 2018 року, який на сьогодні сертифікований працювати із 85 категоріями сміття згідно з класифікацією ЄС. Завдяки цьому переоснащенню, протягом першої половини року частина несортованого спеціального сміття становить лише 2%.

Виклики і здобутки

За словами Рафаела Торніні, найскладніша ситуація із сортуванням сміття на площі Святого Петра, яка перебуває у компетенції Ватикану та щодня приймає тисячі туристів. Саме звідти походить найбільша кількість несортованого сміття, що впливає на загальні показники.

“Під колонадами ми поставили спеціальні контейнери для пластику, й мушу сказати, що це діє: кожного дня вдається зібрати до 10 кілограмів”, – зауважив він.

Крім того, зібрані органічні відходи та залишки від обрізання дерев переробляються у компост, який використовується як високоякісне добриво у Ватиканських садах та в літній резиденції в Кастель-Ґандольфо.

Джерело мотивації – енцикліка Папи

Відповідальний за благоустрій у Ватикані додає, що довелося докласти багато зусиль для того, щоб змінювати ментальність.

Для персоналу, що працює зі спеціальними відходами, були організовані окремі курси. Секрет успішності починання, за його словами, полягає в тому, щоб “взяти до серця напрямні Святішого Отця з “Laudato si’”, згідно з якими слід зберегти наш спільний дім”.

Comments are closed.