НОВИНИ Окупанти вчинили погром у соборі ПЦУ в Криму, поки владика Климент їздив до США

Майно кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира та Ольги ПЦУ у Сімферополі після рішення суду про передачу в користування російського “Мінмайна” Криму було розграбовано і поламано.

Про це 24 липня Крим.Реалії розповів архієпископ Кримської єпархії ПЦУ Климент.

За словами архієпископа Климента, російські окупанти почали “внутрішній ремонт” приміщень собору.

“Ситуація дуже критична. Все відбувалося, коли я не був у Криму. Згідно з рішенням суду 2017 року, було вилучено 110 квадратних метрів площі першого поверху. Вона була опечатана і перебувала під замком. Але разом з тим було описане і зберігалося церковне майно: крісла, ікони, меблі, килими, посуд, столи, столові прибори. Зараз це все розграбоване і поламане. Частину речей я побачив на вулиці на звалищі. Де поділися інші речі – я не знаю”, – повідомив священнослужитель.

Архієпископ Климент пов’язує “розграбування собору” зі своєю поїздкою до США.

“Вони почали погром саме тоді, коли я був на конференції з релігійної свободи. Це Росія показує всьому світу, що для неї (означає) світове співтовариство і релігійна свобода”, – вважає священнослужитель.

У російському “міністерстві майнових і земельних відносин” Криму не відповіли на телефонні дзвінки журналістів.

Нагадаємо, у Кафедральному соборі святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі проводить богослужіння громада Кримської єпархії УПЦ КП, яка перейшла до Православної церкви України.

Російське “міністерство майнових і земельних відносин Криму” в лютому 2019 року зажадало звільнити будівлю собору, пояснивши це закінченням терміну дії договору з Кримської єпархії УПЦ КП.

Підконтрольний Росії арбітражний суд Криму 28 червня зобов’язав передати приміщення собору в користування російського “мінмайна”. Архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України Климент повідомив, що оскаржуватиме це рішення.

У середині червня в будівлі храму почалися будівельні роботи, ініційовані Мінмайна Криму і без узгодження з Кримською єпархією. Робітники зняли покрівлю, унаслідок чого храм було затоплено під час першого ж дощу.

17 липня в Сімферополі Кафедральний собор святих рівноапостольних Володимира та Ольги ПЦУ огородили парканом.

Comments are closed.