ДУМКИ, НОВИНИ РПЦвУ за прикладом Філарета відреклась від звинувачень Вселенського Патріарха у “хабарі”, експерт іронізує

Керівник справами РПЦвУ митрополит Антоній (Паканич), як і раніше владика Філарет, переклав відповідальність за образу Вселенського Патріарха на журналістів. І не вибачився. Але у всякому разі, відступ від раніше голосно заявленого вже є.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив релігієзнавець Юрій Чорноморець, процитувавши інтерв’ю Паканича виданню “КП в Україні”:

– Нещодавно по ТБ каналу ви повторили інформацію одного з українських видань про нібито накладення данини Константинополем на ПЦУ. Про що, до речі, раніше говорив і Філарет. Ваша думка щодо жорсткої реакції Константинополя на ці відомості?

– Я не люблю коментувати чужу роботу. Кожен сам відповідає за рівень свого професіоналізму і якість наданих широкої аудиторії матеріалів.

Однак якщо говорити про видання, яке опублікувало згадане розслідування, то я вважаю, що воно цілком могло мати відповідні дані. Там вже не перший раз пишуть щодо церковної проблематики і раніше їхні інсайди били в “десятку”. Зокрема, з питання змісту статуту створеної за підтримки Фанара нової релігійної структури. Те, що написали журналісти з цього приводу, потім виявилося правдою.

Як зауважив Юрій Чорноморець, згадане в інтерв’ю видання “Вісті” багато писало на релігійну тематику і нічого такого, що потрапило б в десятку, не було.

“Втім, цитувати відомості “Вістей”, а потім робити журналістів крайніми – це просто чудово. Особливо якщо це все робиться разом з п.Філаретом. Іронія яка в цій кампанії”, – зауважив експерт.

Нагадаємо, 25 червня владика Філарет дав прес-конференцію, на якій заявив про невизнання рішень Синоду ПЦУ та остаточний ухід у розкол.

Під час виступу владика знову розкритикував Томос і ПЦУ, а також розповів про “таємну угоду” Фанару з президентом Петром Порошенком, згідно з якою Україна нібито мала сплачувати Константинополю “податок” за надання Томосу. Говорячи про це владика Філарет послався на проросійське видання “Вісті”.

Після хвилі критики владика змушений був відректися від своїх заяв, проте не вибачився перед Вселенським Патріархом. На сторінці його прес-служби у Facebook лише з’явилося повідомлення про те, що “Філарет не стверджує достовірність наведеної інформації”, а “лише зробив посилання на публікацію, відповідальність за правдивість та об’єктивність якої несе виключно преса”.

Comments are closed.