НОВИНИ Румунська церква призупинила процес визнання ПЦУ, але діалог буде продовжено – митрополит Епіфаній

Румунська православна церква наразі призупинила визнання автокефалії Православної церкви України через її внутрішні питання.

Про це після завершення у Києві Хресного ходу з нагоди 1031-річчя Хрещення Руси-Україні сказав Блаженніший Митрополит Епіфаній, ймовірно, натякаючи про відділення владики Філарета від ПЦУ, передає УНН.

“Наша делегація вже неодноразово відвідувала Румунію, зустрічалась, я звертався з листом до Патріарха Даніїла з пропозиціями. Зараз ми втілили в життя їхнє синодальне прохання – що вони хочуть мати в Україні свій румунський вікаріат, подібно до того, як на території Румунії зараз діє український вікаріат в складі Румунської православної церкви під керівництвом самого Патріарха”, – сказав Епіфаній.

Тому, з його слів, зараз ПЦУ синодально започаткувала румунський вікаріат, який буде перебувати у складі Української православної церкви і керуватись безпосередньо Предстоятелем.

“Ми більш інтенсивно вели переговори з Румунською церквою перед Пасхою. Але напевне, що в зв’язку з певними нашими внутрішніми питаннями, питання визнання було призупинено. Зараз ми продовжимо діалог і віримо, що Румунська церква обов’язково продовжить діалог і долучиться до визнання нашого автокефального статусу”, – зазначив митрополит Епіфаній.

Comments are closed.