НОВИНИ, ФОТО/ВІДЕО У Греції відбулось перше спільне богослужіння архієреїв Елладської Церкви і ПЦУ

26 липня у Греції відбулось перше спільне богослужіння українського архієрея з грецькими після отримання Українською православною церквою (ПЦУ) Томосу про автокефалію.

Про це розповіли у Консульстві України в Салоніках на сторінці у Facebook.

Згідно з повідомленням, архієрейська літургія  відбулась у Храмі Святої Параскеви митрополії м. Лангада Салонік на честь пам’яті Святої мучениці Параскеви, яка є небесною покровителькою цього міста. Фактично у це свято відзначається День міста Лангада, додали дипломати.

Очолив святкову літургію Митрополит Верії і Науси Пантелеймон. Під час літургії йому співслужили митрополит Лангади, Літії і Рендіни Іоанн, митрополит Артський Каллінік, архієрей Української православної церкви – архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман та інші грецькі архієреї.

Серед численних учасників Божественної літургії був присутній Консул України в Салоніках Олександр Воронін, мер Лангади Харалампос Бабіс Айвазідіс, представники місцевих органів влади, командування місцевих збройних сил Греції, місцеві громадські діячі.

“У своїй промові по завершенні літургії, митрополит Іоанн зазначив, зокрема, що для нього велика честь спів-служити із архієреєм із далекої України”, – додали у консульстві.

Також повідомляється, що напередодні відбулася також літургія у Савропігійному Монастирі Влададон, на якій також співслужив архієрей УПЦ/ПЦУ Герман.

Comments are closed.