СВІТ Папа Римський погодився здійснити приватний візит до Росії – РПЦ більше тижня думала, як реагувати

Російська оперна співачка Світлана Касьян, чий день народження у Ватикані 24 липня розділив Папа Римський Франциск, запросила понтифіка до себе в гості у Москву. І, за її словами, Папа це запрошення прийняв, передає портал Credo Press.

Раніше католицькі джерела підтвердили, що Світлана Касьян, яка перебуває на гастролях в Італії, разом зі своєю сім’єю зустрілася з Папою Римським, який привітав її з днем ​​народження. Касьян запросила його відвідати Росію і побувати у неї в гостях на Таганці, де стоїть церква святого Мартіна Сповідника, Папи Римського. Понтифік у відповідь на запрошення російської оперної співачки заявив, що він би “із задоволенням приїхав до Росії” і “в такому випадку, звичайно”, здійснить свій візит туди.

“Для мене ця зустріч – одна з найбільш знаменних у моєму житті, і я досі не розумію, чому могла заслужити таку довіру і ставлення Папи. Після смерті Нельсона Мандели Папа Франциск є головною совістю світу. Моє запрошення було щирим, до себе в будинок. Впевнена, що його приїзд до Росії скріпив би дружбу між Росією і Європою “, – сказала 2 серпня Касьян виданню РІА “Новости”.

Раніше Світлана Касьян також повідомляла пресі, що Папа підніс їй на день народження подарунок, до складу якого входять справжні фрагменти Туринської Плащаниці, для яких вона має намір побудувати спеціальну каплицю в Москві – вона не матиме юрідіскційної приналежності і буде однаково доступна для служіння у ній православних і католиків.

Як зазначає портал Credo Press, Московському Патріархату знадобилося більше тижня, щоб сформулювати реакцію на згоду Папи Римського Франциска відвідати Москву з приватним візитом.

“Його слова про те, що він хотів би відвідати Росію, – ці слова ні до чого не зобов’язують, оскільки відомо, що сам він не може відвідати Росію, не будучи запрошеним офіційно державою російською і Російською православною церквою. І тому ці не те що обіцянки, а просто побажання, висловлені ним, – це просто слова люб’язності у відповідь на запрошення”, – сказав РІА “Новости” 1 серпня представник секретаріату Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату (ВЗЦЗ МП) з міжхристиянських відносин священик Олексій Дикарев.

Він зазначив, що “уся ця історія – це чисто особиста ініціатива Світлани Касьян та її чоловіка, Леоніда Севастьянова, які просто зустрілися з Папою Римським в готелі Святої Марти, де вони зупинилися, і мали особисту бесіду з ним”.

Священник навіть спробував “викрити” Світлану Касьян, заявивши, що “Туринська Плащаниця є загальнохристиянською святинею, що зберігається в Турині. Хоча вона належить Папі Римському, проте, він не може нею розпоряджатися і роздавати її частки по всьому світу. Це надзвичайно неправдоподібно”.

Comments are closed.